Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel partija prarado palaikymą jos tvirtove laikomame regione

Vokietijos kanclerei Angelai Merkel pirmadienį aptemdė dar vienas jos partijos pralaimėjimas vietos valdžios rinkimuose, likus dvejiems metams iki visuotinių rinkimų. Pralaimėjimas buvo itin skaudus, nes nesėkmė ištiko žemėje, kurioje balotiruojasi vyriausybės vadovė.
A.Merkel
A.Merkel / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

A.Merkel centro dešinioji Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) ir liberalios Laisvųjų demokratų partijos (FDP) koalicija, pasak dienraščio „Bild“, gavo „smarkų antausį“ per balsavimą šiaurės rytinėje Meklenburgo-Pomeranijos žemėje.

Tuo tarpu pagrindinės opozicijos jėgos – centro kairioji Socialdemokratų partija (SPD) ir Žaliųjų partija – smarkiai sustiprino pozicijas šiame regione.

Labiausiai žeminantis buvo pralaimėjimas turtingoje pietvakarinėje Badeno-Viurtembergo žemėje, kuriai konservatoriai be pertraukos vadovavo beveik šešis dešimtmečius.

„Dėl rinkimų jos tėvynėje kanclerei Angelai Merkel vadovauti tapo dar sunkiau“, – pirmadienį rašo regioninis dienraštis „Stuttgarter Zeitung“.

Per šiuos rinkimus už CDU balsavo 23,3 proc. dalyvių, tad šios partijos palaikymas susilpnėjo daugiau nei penkiais procentiniais punktais, palyginus su rinkimais, vykusiais prieš penkerius metus.

Rinkėjai, supykę dėl kanclerės sprendimų sprendžiant euro zonos skolų krizę ir valdančiosios koalicijos vidinio susipriešinimo, šiemet sudavė keletą skaudžių smūgių A.Merkel ir krikščionims demokratams.

Labiausiai žeminantis buvo pralaimėjimas turtingoje pietvakarinėje Badeno-Viurtembergo žemėje, kuriai konservatoriai be pertraukos vadovavo beveik šešis dešimtmečius.

Be to, A.Merkel pozicijų veikiausiai nesustiprins septintieji šiemet vyksiantys regioniniai rinkimai sostinėje Berlyne, kuriame, kaip prognozuoja apklausų organizatoriai, pergalę švęs SPD.

Žalieji, surinkę 8,5 proc. balsų, pirmąkart pateko į Meklenburgo-Pomeranijos parlamentą, tęsdami savo svaiginantį kilimą ir vėl tapdami svaria jėga Vokietijos politikoje.

Dabar žalieji dalyvauja visų 16 Vokietijos žemių regioniniuose parlamentuose, o vienas iš šios partijos vadovų Cemas Ozdemiras rezultatus Meklenburge-Pomeranijoje vadino tikra sensacija.

Kaip ir tikėtasi, SPD aiškiai laimėjo rinkimus A.Merkel žemėje – vaizdingos gamtos, tačiau neturtingame buvusios Rytų Vokietijos regione, kuriame nedarbas beveik dvigubai didesnis negu šalies vidurkis.

Sprendžiant pagal balsavusių rinkėjų apklausas, socialdemokratai surinko apie 36,5 proc. balsų ir pagerino savo pozicijas apie šešiais procentiniais punktais, palyginus su 2006 metais šios partijos pasiektais rezultatais.

„Liberalams šis rezultatas – tikra nelaimė. Jie prarado daugiau nei du trečdalius rinkėjų, išspirti iš parlamento. Ar begali būti blogiau?“ – rašo dienraštis.

Trečioje vietoje atsidūrė kraštutinė kairioji „Kairės“ („Die Linke“) partija, surinkusi 18 proc. balsų.

Ultradešinioji partija NPD, kuri ekonomikos nuosmukio prislėgtoje Meklenburgo-Pomeranijos žemėje per 2006 metų rinkimus pasiekė savo geriausią rezultatą, veikiausiai vėl pateks į vietos parlamentą, surinkusi 5,9 proc. balsų, tačiau gaus mažiau vietų.

Tačiau, kaip rašo „Bild“, šių rinkimų „aiškūs pralaimėtojai“ yra valdančiosios koalicijos partnerė FDP, už kurią balsavo vos 2,8 proc. dalyvių.

Ši partija neįveikė 5 proc. slenksčio ir nebepateks į šios žemės parlamentą.

„Liberalams šis rezultatas – tikra nelaimė. Jie prarado daugiau nei du trečdalius rinkėjų, išspirti iš parlamento. Ar begali būti blogiau?“ – rašo dienraštis.

FDP generalinis sekretorius Christianas Lindneris pripažino, kad šis rezultatas yra „labai kartus“.

Dabar prasidės derybos dėl Meklenburgo-Pomeranijos vyriausybės suformavimo, o analitikai nurodo, jog CDU gali tapti SPD mažesniąja koalicijos partnere.

Tačiau žiniasklaida jau kelia prielaidą, kad nepopuliarus buvęs FDP vadovas Guido Westerwelle dėl pastarojo pralaimėjimo gali netekti užsienio reikalų ministro posto.

G.Westerwelle, kuriam vadovaujant FDP atėjo į valdžią, pasiekusi iki geriausią rezultatą per nacionalinius rinkimus 2009 metais, daugelio laikomas šios partijos nesėkmių priežastimi.

„Atrodo vis labiau tikėtina, kad Westerwelle bus priverstas išeiti“, – komentuoja dienraštis „Saarbruecker Zeitung“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius