Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 1d. 17:22

Vokietijos parduotuvėms uždrausta dirbti sekmadieniais

Užrašas ant parduotuvės vitrinos Berlyne skelbia, kad ji per visus advento sekmadienius dirbs iki 18 val. vakaro.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Užrašas ant parduotuvės vitrinos Berlyne skelbia, kad ji per visus advento sekmadienius dirbs iki 18 val. vakaro.

Vokietijos konstitucinis teismas antradienį nusprendė, kad gruodžio sekmadieniais parduotuvės turi būti uždarytos, praneša „Welt“.

Teismo sprendime pažymima, kad Vokietijos konstitucijoje garantuojamas poilsis sekmadieniais ir švenčių dienomis. Laiką tomis dienomis piliečiai gali skirti socialiniam gyvenimui, savišvietai ir kitiems asmeniniams poreikiams tenkinti.

Be to, parduotuvių darbas tokiomis dienomis, teismo nuomone, pažeidžia tikinčiųjų krikščionių teisę dalyvauti religinėse apeigose. Tokiu būdu teismas patenkino katalikų ir protestantų bažnyčių atstovų skundus.

Dar 2006 metais Vokietijoje buvo priimtas įstatymas, kuris leido parduotuvėms dirbti ne daugiau kaip šešis sekmadienius per metus. Paprastai keturi iš šešių tokių sekmadienių būdavo gruodžio mėnesį, kai vykdavo visuotiniai šventiniai išpardavimai. Pagal minėtą įstatymą parduotuvėms būdavo leista dirbti nuo 13 val. iki 20 val. dienos metu.

Tokia praktika papiktino ne tik krikščioniškąsias bendruomenes, bet ir daugelį profsąjungų. Darbo švenčių dienomis priešininkai teigia, kad „totalinė komercializacija“ griauna vokiškosios kultūros pamatus ir pažeidžia žmonių interesus.

Naujasis draudimas įsigalios tik 2010-aisiais. Be to, „išskirtinais atvejais“ bus palikta teisė atidaryti parduotuves ir sekmadieniais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min