Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vokietijos tarpininkavimas – kelias iš kruvino konflikto?

Lietuvos užsienio reikalų ministras vyksta į Latviją.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Petras Vaitiekūnas
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Vokietijos kanclerei Angelai Merkel pasiūlius Ukrainos prezidentui Viktorui Janukovyčiui tarptautinį tarpininkavimą, Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas mano, kad tai būtų kelias iš kruvino konflikto.

„Tai labai išmintingi pasiūlymai, tereikia, kad Ukraina įsiklausytų į tai ir pradėtų derybas, tarpininkaujant autoritetingiems Europos Sąjungos, NATO šalių diplomatams, buvusiems vadovams. Tada būtų galima pamažu ieškoti kelio iš šito kruvino konflikto“, – „Žinių radijo“ laidoje „Aktualioji valanda“ ketvirtadienį sakė P.Vaitiekūnas.

Tai labai išmintingi pasiūlymai, tereikia, kad Ukraina įsiklausytų į tai ir pradėtų derybas, tarpininkaujant autoritetingiems Europos Sąjungos, NATO šalių diplomatams, buvusiems vadovams. Tada būtų galima pamažu ieškoti kelio iš šito kruvino konflikto, – sakė P.Vaitiekūnas.

Situaciją pakeisti, anot jo, galėtų ir procesai Ukrainos Aukščiausioje Radoje, kur, kaip teigiama, dalis parlamentarų yra atskilę nuo valdančiųjų ir gali palaikyti opoziciją.

„Rados veikla turėtų labai svarbią, galbūt net lemiamą reikšmę sureguliuojant konfliktą. Radoje yra 450 deputatų, turėtų susirinkti 226. Žiūrėsime, kaip juos pavyks surinkti ir kaip jiems pavyks balsuoti“, – kalbėjo P.Vaitiekūnas.

„Tai, ką mes šiandien matome, yra bandymas atkirsti Ukrainą nuo Vakarų civilizacijos ir Europos Sąjungos“, – chaosą Ukrainoje apibūdino P.Vaitiekūnas.

Jis taip pat paneigė kai kurių valdančiosios Ukrainos partijos atstovų žodžius, esą protestuotojai dėl tam tikrų sumetimų pašaudė patys į save.  „Be jokios abejonės šaudo iš abiejų barikadų pusių, tačiau tikrai šaudo ne savi į savus“, – nurodė P.Vaitiekūnas.

Visą laidos „Aktualioji valanda“ įrašą žiūrėkite čia.

Žinių radijas
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min