Dabar populiaru
Publikuota: 2010 kovo 4d. 17:28

Vokietijos teismas paskelbė bausmes 2007 metais teroro išpuolius planavusios Zauerlando kuopelės nariams

Islamistų kovotojai teisme
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Islamistų kovotojai teisme

Vokietijos teismas ketvirtadienį paskyrė bausmes keturiems islamistų kovotojams, organizavusiems sąmokslą surengti didelio masto atakas prieš JAV objektus Vokietijoje.

Teisėjas Ottmaras Breidlingas keturiems nuteistiesiems skyrė nuo 5 iki 12 metų laisvės atėmimo bausmes.

Pasak jo, planuodami automobilių sprogdinimus įvairiuose Vokietijos miestuose sąmokslo organizatoriai, iš kurių du yra islamo tikėjimą priėmę vokiečiai, norėjo pralieti „jūrą kraujo“.  Išaiškintą nusikaltimą O.Breidlingas pavadino didžiausiu nepavykusiu teroristiniu sąmokslu Vokietijoje nuo karo laikų.

Nuteistiesiems nuosprendis buvo paskelbtas po daugiau nei 10 mėnesių trukusio teismo proceso sugriežtinto saugumo sąlygomis aukštesniajame žemės tribunole vakariniame Diuseldorfo mieste.

Įtariamiesiems buvo pateikti kaltinimai priklausius teroristinei organizacijai, planavus nužudymą ir rengus sąmokslą įvykdyti ataką panaudojus sprogmenis. Dviems į islamą atsivertusiems vokiečiams Fritzui Gelowiczui ir Danieliui Schneideriui teismas skyrė po 12 metų kalėjimo.

Už bendrininkavimą rengiant sąmokslą Turkijos piliečiui Ademui Yilmazui buvo skirta 11–os, o turkų kilmės Vokietijos piliečiui Atilai Selekui – 5–erių metų laisvės atėmimo bausmė.

Teisėjas neskyrė nuteistiesiems maksimalios 15 metų laisvės atėmimo bausmės, nes šie atvirai prisipažino organizavę sąmokslą.  Skelbiant bausmę teisiamųjų suole sėdėję vyrai ilgomis barzdomis neramiai laukė, kol bus perskaityta jiems skirta bausmė.

Pasak O.Breidlingo, dabar jau 24– 31 metų amžiaus kovotojai galvojo surengti „ypač pavojingą ir triuškinantį sąmokslą“, tikėdamiesi, kad jis savo mastu „prilygs antrajai 2001 metų rugsėjo 11–ajai“,

„Jeigu kaltinamiesiems būtų pavykę įvykdyti savo sumanymą, kraujo būtų milžiniška jūra, visų pirma JAV kariškių, taip pat ir civilių“, – sakė jis.

Sprogdinimų objektai turėjo būti amerikiečių lankomos aludės ir naktiniai klubai keliuose Vokietijos miestuose. Be to, planuota surenti išpuolių prieš JAV oro bazes ir diplomatines atstovybes.

Sąmokslą rengę kovotojai buvo sulaikyti 2007 metų rugsėjį Vokietijos rytuose esančiame Zauerlando regione. Sulaikymo metu trys įtariamieji kaip tik maišė chemines medžiagas, kad pagamintų apie 410 kg sprogmenų. Toks kiekis yra apie šimtą kartų didesnis, negu 2005 metais tokiu pačiu būdu pagaminti sprogmenys, panaudoti per kruvinas atakas prieš Londono transporto sistemą; tada žuvo daugiau kaip pusšimtis žmonių.

Pasak pareigūnų, įtariamieji buvo sučiupti pačiu laiku, nes planavo atakas surengti iki 2007 metų spalio 12 dienos, kai šalies parlamente turėjo būti sprendžiamas klausimas, ar pratęsti vokiečių karių misiją Afganistane.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min