Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Voronežo teismas pratęsė areštą Nadiai Savčenko

Nadežda Savčenko
Nadežda Savčenko
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Voronežo apygardos teismas atmetė kalinamos Ukrainos lakūnės Nadios Savčenko advokatų apeliaciją ir pratęsė jos areštą iki 2014 m. rugpjūčio 30 d., praneša naujienų agentūra „Unian“.

N.Savčenko advokatai Markas Feyginas ir Nikolajus Polozovas penktadienį dar sykį pabrėžė, kad lakūnei iškelta byla yra neteisėta, nes byloje yra paminėta, kad jos nusikaltimas yra įvykdytas „Luhansko liaudies respublikoje“, kuri iš tiesų yra teroristinė organizacija ir dėl to tarptautinės teisės normos šioje byloje negalioja.

Kaip teigė advokatai, Rusijos teisėsaugos organai turėtų kreiptis į Ukrainos kolegas, norėdami, kad jiems būtų suteikta informacija. Be to, rusų turimi „įrodymai“ apie tai, kad N.Savčenko nužudė rusų žurnalistą yra nepatikimi, juos teisimui pateikė anoniminis asmuo.

„Patikimų įrodymų nėra“, – teigia N.Savčenkos advokatai. Jie pabrėžė, kad remiantis Rusijos teise, areštas asmeniui gali būti taikomas tik turint konkrečius įrodymus apie įvykdytą nusikaltimą. Be to, N.Savčenko buvo pervežta iš Ukrainos teritorijos į Rusiją neteisėtai ir jai nebuvo suteiktas vertėjas bei uždrausta susitikti su Ukrainos konsulu.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min