Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Vytautas Landsbergis apie derybas Maskvoje: „Miuncheno suokalbiu kvepia jau seniai“

Nors Vokietijos kanclerės Angelos Merkel ir Prancūzijos prezidento Francois Hollande'o susitikimo su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu rezultatai paaiškės tik šį vakarą, atskleistos taikos plano Ukrainoje detalės jau sukėlė diskusijų bangą.
Vytautas Landsbergis
Vytautas Landsbergis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Skelbiama, jog Donbasą valdantys Rusijos remiami teroristai sulauks „ypatingo statuso“, o Ukrainos narystė NATO ir ES taps praeities klausimu. Kai kurie politologai teigia, jog pasitvirtinę šie gandai leistų kalbėti apie naują Miuncheno sąmokslą, kurio metu bus pasidalinta Europa.

Vokietijos atstovai suskubo neigti tokią informaciją. Teritoriniai klausimai nėra derybų tarp P.Porošenkos, F.Hollande'o ir A.Merkel klausimas“, – teigė Vokietijos vyriausybės atstovas. Tokį teiginį vėliau patvirtino ir pati Vokietijos kanclerė.

V.Landsbergis: „Kas įpareigoja ponią Merkel ir poną Hollande'ą derėtis su Putinu?“

Buvęs Sąjūdžio, Aukščiausios Tarybos, Seimo pirmininkas, europarlamentaras Vytautas Landsbergis kol kas atsargiai vertina tokius gandus, tačiau patvirtina, jog ženklų, kad Europa gali išduoti Ukrainą, buvo jau seniai.

Miuncheno suokalbiu čia kvepia jau seniai. Man labai įdomu, kas įpareigoja ponią Merkel ir poną Hollande'ą derėtis su Putinu?

„Miuncheno suokalbiu čia kvepia jau seniai. Man labai įdomu, kas įpareigoja ponią Merkel ir poną Hollande'ą derėtis su Putinu? Kas tiems vadovams suteikė teisę?“ – retoriškai apie Ukrainos likimo klausimo sprendimą klausė profesorius V.Landsbergis.

„Tai labai panašu į obuoliavimą su velniu. Kas gali vykti derėtis su diktatoriumi? Taikos taip pasiekti nepavyks. Žinote, su žudikais susitarti labai sunku. Jie gali bet kada pasityčioti iš tokių siūlomų taikos planų. Tai yra bejėgiškumo demonstracija“, – vykimą derėtis į Maskvą vertino buvęs europarlamentaras.

JAV senatoriaus Johno McCaino griežtą nusiteikimą siųsti realią karinę pagalbą Ukrainai profesorius V.Landsbergis įvertino kaip vieną iš nedaugelio optimizmą keliančių ženklų. „Tai vienas iš bandymų grąžinti pasaulį arčiau racionalaus mąstymo ir aplinkiniams parodyti, kad kažką visgi galima padaryti, situacija nėra beviltiška“, – darė išvadą V.Landsbergis.

Ž.Pavilionis: „Bandoma iki paskutinio šanso išnaudoti diplomatines galimybes“

Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis patvirtino, kad senatoriaus J.McCaino pasisakymai apie būtinybę tiekti ginklus Ukrainai atspindi daugelio amerikiečių nuomonę. „Tikimės, kad toks sprendimas pagaliau bus įgyvendintas, nes jį remia visa tauta“, – teigė jis.

„Šiandien Vašingtone vyko demonstracija, kurioje aktyviai dalyvavo ir lietuvių bendruomenė, remdama ukrainiečius. Tai dar vienas priminimas valdžiai, kad būtų daromi tam tikri sprendimai. Kol kas kalbamasi su ES lyderiais, transatlantinė vienybė demonstruojama pakankamai akivaizdžiai“, – sakė Ž.Pavilionis.

„Bandoma iki paskutinio šanso išnaudoti diplomatines galimybes. Tiesa, daugelis amerikiečių mano, kad jos jau buvo išnaudotos, kai buvo laužomi susitarimai ir peržengiamos visos ribos. Reikia tikėtis, kad tai pamatys ir valdžios atstovai bei bus priimami būtini sprendimai“, – JAV poziciją Kremliaus atžvilgiu išdėstė ambasadorius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius