Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„WikiLeaks“ demaskavimai padeda JAV priešininkams

Wikileaks
Scanpix / Postimees.ru / Wikileaks
Šaltinis: BNS
2
A A

JAV Centrinė žvalgybos valdyba trečiadienį apkaltino „WikiLeaks“, kad ši vyriausybių paslaptis viešinanti svetainė skelbdama jautrią informaciją kelia pavojų amerikiečiams, padeda Amerikos varžovams ir trukdo Vašingtono kovai su terorizmo grėsmėmis.

CŽV atstovė nepatvirtino diena anksčiau paskelbtos medžiagos autentiškumo, bet pati „WikiLeaks“ nurodė, kad ši informacija buvo nutekinta iš CŽV kibernetinio šnipinėjimo operacijų.

„Amerikos visuomenei labai didelį nerimą turėtų kelti bet koks „WikiLeaks“ demaskavimas, kuriuo siekiama pakenkti žvalgybininkų bendruomenės galėjimui ginti Ameriką nuo teroristų ir kitų priešininkų“, – sakė CŽV atstovė Heather Fritz Horniak.

„Tokie demaskavimai ne tik kelia pavojų JAV žmonėms ir operacijoms, bet ir aprūpina mūsų priešininkus įrankiais bei informacija mums kenkti“, – sakė ji.

H.Fritz Horniak teisino CŽV kibernetines operacijas, kuriomis, kaip rodo „WikiLeaks“ medžiaga, labai daug dėmesio buvo skiriama įsilaužimui į buitinės elektronikos priemones, naudojantis įvairiomis žalingomis programomis.

„Tai CŽV darbas – būti pažangiai, moderniausiai, pirmai gynybos linijai saugant šią šalį nuo užsienio priešų“, – sakė ji.

Ji taip pat pažymėjo, kad jokia neva vykdyta veikla nebuvo nukreipta prieš JAV piliečius. Šiai valdybai yra draudžiama šnipinėti žmones šalies viduje ir amerikiečius užsienyje.

Antradienį „WikiLeaks“ paskelbė beveik 9 tūkst. dokumentų, kurie, svetainės teigimu, buvo nutekinti iš CŽV. Svetainė tai pavadino didžiausiu visų laikų slaptos žvalgybinės medžiagos paskelbimu.

„Ši nepaprasta kolekcija, kuri yra tolygi daugiau kaip keliems šimtams milijonų kodų eilučių, suteikia jos turėtojui visus CŽV įsilaužimo pajėgumus“, – nurodė svetainė.

Nutekinti dokumentai rodo, kad CŽV įsilaužėliai gali paversti televizorių pasiklausymo įrenginiu, apeiti populiarias duomenų šifravimo programėles ir galbūt kontroliuoti automobilius.

Dauguma ekspertų mano, kad „WikiLeaks“ paskelbta medžiaga yra autentiška, o JAV žiniasklaida trečiadienį pranešė, kad Federalinis tyrimų biuras rengiasi dėl šio nutekinimo pradėti baudžiamąjį tyrimą ir galbūt ieškos agentūroje dvigubo agento arba „miegančio“ šnipo.

Laikraštis „The Washington Post“ rašė, kad FTB rengia „didelę „kurmio“ medžioklę“ aiškinantis, kaip „WikiLeaks“ gavo šį didžiulį informacijos apie įsilaužimą, planus ir įrankius paketą.

JAV teisingumo pareigūnai nepatvirtino tokio tyrimo. CŽV jau yra įpainiota į politizuotą tyrimą dėl įtariamo Rusijos kišimosi į JAV praėjusių metų rinkimus siekiant padėti prezidento Donaldo Trumpo kampanijai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min