-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„WikiLeaks“ ragina nutekinti darbą baigiančios B.Obamos administracijos dokumentus

Vyriausybių paslaptis viešinantis tinklapis „WikiLeaks“ antradienį paragino nutekinti Baltųjų rūmų dokumentus, kol dar nesibaigė prezidento Baracko Obamos kadencija.
Julianas Assange'as
Julianas Assange'as / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Be to, „WikiLeaks“ steigėjas Julianas Assange'as dar kartą paneigė, kad Rusija perdavė tinklalapiui programišių pavogtus JAV Demokratų partijos elektroninius laiškus, kurių paviešinimas pakenkė Hillary Clinton rinkimų kampanijai.

„Sistemos administratoriai: neleiskite Baltiesiems rūmams vėl naikinti JAV istorijos! Kopijuokit dabar, o tada, turėdami noro ir laiko, siųskit „WikiLeaks“, – „Twitter“ paskelbė paslaptis viešinanti interneto svetainė.

„Pareiškiame apie 20 tūkst. JAV dolerių (19 tūkst. eurų) atlygį už informaciją, kuri padėtų areštuoti ar demaskuoti bet kokį Obamos administracijos agentą, naikinantį reikšmingus įrašus“, – sakoma „Twitter“ žinutėje.

Kiek vėliau J.Assange'as, nuo 2012 metų birželio gyvenantis Ekvadoro ambasadoje Londone, kur pasiprašė prieglobsčio norėdamas išvengti ekstradicijos į Švediją dėl įtariamo išžaginimo, davė interviu JAV televizijai „Fox“.

J.Assange'as nenurodė, kas pateikė „Wikileaks“ tūkstančius elektroninių laiškų, kuriuos programišiai pavogė iš Demokratų nacionalinio komiteto (DNK) ir H.Clinton kampanijos vadovo Johno Podestos.

„WikiLeaks“ šiuos dokumentus paskelbė per JAV rinkimų kampaniją ir pranešama, jog JAV žvalgyba priėjo prie išvados, kad tai buvo Rusijos bandymas pakreipti rinkimus H.Clinton varžovo Donaldo Trumpo naudai. Respublikonas D.Trumpas galiausiai laimėjo prezidento rinkimus.

D.Trumpas: „J.Assange'as sako, kad 14-metis būtų galėjęs „nulaužti“ Podestą – kodėl DNK buvo toks neatsargus? Jis taip pat sakė, kad rusai neperdavė jam informacijos!“

Tačiau J.Assange'as tvirtino, kad jokie su Rusijos vyriausybe susiję subjektai nebuvo programišių pagrobtos informacijos šaltinis.

„Šaltinis nėra Rusijos vyriausybė. Tai ne valstybės subjektai“, – „Fox“ sakė 45 metų australas.

Klausinėjamas dėl to, ar, jo nuomone, J.Podestos ir DNK elektroninių laiškų nutekinimas nulėmė D.Trumpo pergalę lapkričio rinkimuose, jis atsakė: „Kas žino, neįmanoma pasakyti.“

„Bet jei ir nulėmė, kaltinimas yra tas, kad tikri Hillary Clinton ir jos kampanijos vadovo Johno Podestos, ir DNK vadovės Debbie Wasserman Schultz pareiškimai, jų tikri pareiškimai pakeitė rinkimus“, – pridūrė jis.

J.Assange'o žodžiais netrukus tviteryje pasidžiaugė D.Trumpas. Jis parašė: „J.Assange'as sako, kad 14-metis būtų galėjęs „nulaužti“ Podestą – kodėl DNK buvo toks neatsargus? Jis taip pat sakė, kad rusai neperdavė jam informacijos!“

Pasak J.Assange'o, jo organizacija nėra politinė, ji siekia pateikti faktus, kurių nepateikia vyriausybės.

„Mūsų reputacija nepriekaištinga – patvirtiname informacijos, kurią skelbiame, autentiškumą, – sakė J.Assange'as. – Mes bandome išsaugoti tą reputaciją. Dėl ko gi dar galėtume būti žinomi?“

„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr./Julianas Assange`as
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr./Julianas Assange`as

Švedija nori apklausti J.Assange'ą dėl jaunos moters jam pareikštų kaltinimų, kad jis, 2010 metais lankydamasis Stokholme, ją išžagino.

Jis šiuos kaltinimus neigia ir tvirtina, kad jie turėjo lytinių santykių abipusiu sutikimu.

Jis atsisakė vykti į Švediją apklausai, nes baiminasi, kad bus išduotas Jungtinėms Valstijoms dėl 2010 metais „WikiLeaks“ paviešintų 500 tūkst. slaptų karinių failų apie karus Afganistane ir Irake.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius