Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„WikiLeaks“ sąmokslo teorijos

Tinklalapio „Wikileaks“  medžiaga
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Tinklalapio „Wikileaks“ medžiaga
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Anot kai kurių, svetainės „WikiLeaks“, nutekinusios JAV diplomatinės sistemos dokumentus, vadovas Julianas Assange'as yra ne didvyris, siekiantis atskleisti nešvarias paslaptis, bet veikiau Jameso Bondo tipo slaptasis agentas, dirbantis aukštesniai galiai, ar, galbūt, reikėtų sakyti supergaliai, rašo CNN.

Pasaulyje netylant triukšmui dėl nutekintų dokumentų paviešinimo, vis garsiau prabylama apie sąmokslo teorijas ir vis drąsiau pirštais rodoma į JAV ir Izraelį, teigiant kad kuri nors iš jų, jei ne abi, stovi už J.Assang'eo ir „WikiLeaks“ paviešintų dokumentų. Anot Irano prezidento Mahmoudo Ahmadinejado, su šiuo skandalu susijusios Vakarų valstybės ir sionistų režimas.

Panašios pozicijos laikosi ir Turkijos prezidentas Abdullah Gulas, po nutekintų dokumentų paskelbimo pareiškęs: „Manau, kad čia yra sistema. Manau, kad visa tai turi tikslą“. Kai kuriuose „WikiLeaks“ paviešintuose dokumentuose užsimenama apie galimą kai kurių Turkijos lyderių korupciją.

Pagrindinis viso to tikslas buvo susilpninti Turkijos valdžiąTaigi, anot CNN žurnalisto Briano Toddo, Turkijos lyderiai išties mano, kad nutekinti dokumentai – tai JAV-Izraelio sąmokslo teorija. Visgi Turkijos ambasada Vašingtone CNN žurnalistui oficialiai tokios nuomonės nepatvirtino, o Turkijos prezidentas kiek vėliau vienai iš savo šalies televizijų tvirtino: „Nelabai tikiu tomis sąmokslo teorijomis“.

Tuo tarpu vandančiosios Turkijos partijos atstovas sakė: „Izraelis labai patenkintas“ dėl nutekintų „WikiLeaks“ dokumentų ir kad „pagrindinis viso to tikslas buvo susilpninti Turkijos valdžią“. Tokia nuomonė netrukus atsispindėjo visuose Turkijos laikraščiuose.

Sąmokslo teorijų ribos nesibaigia ties Artimaisiais Rytais. Antai duodamas interviu CNN žurnalistui Larry Kingui, Rusijos premjeras Vladimiras Putinas sakė: „Kai kurie ekspertai tiki, kad kažkas apgaudinėja „WikiLeaks“. Siekiama pakirsti jų reputaciją ir vėliau pasinaudoti jais savo politiniams tikslams pasiekti“.

Tuo tarpu Jungtinių Valstijų ir Izraelio politikai kategoriškai atmetė bet kokias savo sąsajas su „WikiLeaks“. Nuo tokios galimybės atsiribojo ir pats J.Assange'as.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min