15min be reklamos
2022 12 09, 11:10

Xi Jinpingas Saudo Arabijoje susitinka su arabų šalių lyderiais

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas Saudo Arabijos sostinėje penktadienį susitiks su arabų šalių vadovais ir šiuos susitikimus pavadino „kertiniais įvykiais“ ekonominio neapibrėžtumo ir geopolitinių pokyčių laikotarpiu.
Kinijos prezidentas Xi Jinpingas susitiko su Saudo Arabijos karaliumi Salmanu bin Abdulazizu Al Saudu
Kinijos prezidentas Xi Jinpingas susitiko su Saudo Arabijos karaliumi Salmanu bin Abdulazizu Al Saudu / „Zuma press“/„Scanpix“

Susitikimai rengiami trečią ir paskutinę Xi Jinpingo pirmojo vizito Saudo Arabijoje nuo 2016 metų dieną. Vizitas yra tik trečia jo užsienio kelionė nuo koronaviruso pandemijos pradžios.

Ketvirtadienį jis susitiko su karaliumi Salmanu ir faktiniu Saudo Arabijos valdovu, sosto įpėdiniu princu Mohammedu bin Salmanu. Kinijos lyderis pranešė apie susitarimus įvairiais klausimais – nuo vandenilio energijos iki būsto rinkos, nors detalių paskelbta nedaug.

Penktadienio darbotvarkėje numatytas aukščiausiojo lygio susitikimas su šešių narių Persijos įlankos bendradarbiavimo taryba (GCC) ir platesnio masto Kinijos ir arabų šalių viršūnių susitikimas.

Ketvirtadienį atvyko Egipto prezidentas Abdel Fattahas al Sisi ir Tuniso prezidentas Kaisas Saiedas, taip pat planuoja dalyvauti Kataro, Libano, Irako ir kitų šalių vadovai.

„Kinija tikisi bendradarbiauti su Saudo Arabija ir arabų šalimis, kad šie du viršūnių susitikimai taptų kertiniais įvykiais Kinijos ir arabų šalių bei Kinijos ir GCC santykių istorijoje“, – ketvirtadienį per Kinijos valstybinį transliuotoją CCTV sakė Xi Jinpingas.

Persijos įlankos šalys, strateginės Vašingtono partnerės, stiprina ryšius su Kinija – tai dalis posūkio į Rytus, susijusio su jų ekonomikos, priklausomos nuo iškastinio kuro, diversifikavimu.

Tuo tarpu Kinija stengiasi plėsti savo įtakos sferą, visų pirma vykdydama iniciatyvą „Viena juosta, vienas kelias“ (angl. Belt and Road Initiative, BRI), pagal kurią finansuoja infrastruktūros projektus visame pasaulyje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min