Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„YouTube“ pašalins čečėnų lyderio Doku Umarovo vaizdo įrašus (video)

Doku Umarovas kol kas kalba iš YouTube
Doku Umarovas kol kas kalba iš YouTube
Šaltinis: 15min
0
A A

Korporacija „Google“ pranešė, kad pašalins iš „YouTube“ portalo visus vaizdo įrašus, kuriuose kalba vienas iš čečėnų separatistų lyderių Doku Umarovas.

Primename, kad būtent D.Umarovas prisiėmė atsakomybę už teroristinį aktą Maskvoje. Jis žadėjo ir daugiau išpuolių, kad „Rusijos žmonės karą matytų ne tik per televizorių“.

Šią žinią pranešė agentūra AFP. Ji rėmėsi Rusijos „Google“ atstovės Alos Zabrovskajos oficialiu  pranešimu.

Ji teigia, kad pirmasis Umarovo įrašas buvo pašalintas jau balandžio 5 d. Zabrovskaja pabrėžė, kad pirmiausiai pašalintas filmas, kuriame čečėnas kalba apie kovo 29 d. teroro aktus Maskvos metro. Moderatoriai atkreipė dėmesį į šį filmuką po to, kai „YouTube“ vartotojai pasiskundė, jog turinys juos žeidžia. Rusijos „Google“ administracija nusprendė, kad šis vaizdelis propaguoja neapykantą ir prievartą. O tai prieštarauja „YouTube“ taisyklėms. Kaip pasiteisino svetainės atstovai, toks vaizdo įrašas svetainėje išbuvo keletą dienų todėl, kad neįmanoma labai greitai cenzūruoti visų failų, tam reikia laiko.

Tuo metu, kai į tinklalapį buvo įkrautas šitas failas, „YouTube“ jau sukosi keli skirtingų vartotojų vaizdeliai su Umarovo kreipimusi. Todėl moderatoriai negali patikslinti, per kiek laiko bus pašalinti visi Umarovo kreipimosi failai – jie pirmiausiai ištirs medžiagą.

Taip pat paaiškėjo, kad Rusijos „Google“ korporacijai spaudimą darė ir politikai. Pirmadienį „Vieningosios Rusijos“ atstovas Robertas Šlegelis savo tinklaraštyje pasipiktino, kaip tokia videosvetainė gali savo serveriuose saugoti Umarovo (Rusijos priešo) vaizdus. Apkaltinęs ją terorzmo palaikymu, politikas pareikalavo pašalinti failus. Priešingu atveju siūlė pasidomėti „Google“  veikla Rusijos teisėsaugai.

Ir dar viena detalė. Rusijos Dūmai jau pateiktas įstatymo projektas, draudžiantis žiniasklaidai bet kokia forma platinti teroristų pareiškimus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min