TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Z.Dadajevą apie B.Nemcovo nužudymą kalbinę žurnalistai pateko Kremliaus nemalonėn

„Moskovskij komsomolec“ žurnalistai, žmogaus teisių stebėtojai Eva Merkačiova ir Andrejus Bubuškinas
MK.ru iliustr / „Moskovskij komsomolec“ žurnalistai, žmogaus teisių stebėtojai Eva Merkačiova ir Andrejus Bubuškinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį laikraštis „Moskovskij komsomolec“ gavo medžiagos, įrodančios, kad Rusijos Federacijos Vyriausioji tyrimų valdyba susidomėjo žmogaus teisių gynėjos Evos Merkačiovos paskelbta medžiaga. Lankydama kaltinamą B.Nemcovo nužudymu Zaurą Dadajevą Lefortovo kalėjime, E.Merkačiova ir jos kolegos išgirdo visai kitokį čečėno pasakojimą apie vasario 27 d. įvykius. Z.Dadajevas neigė, kad tai jis nušovė B.Nemcovą. O prisipažino neva tik dėl to, kad FSB pažadėjo iškart paleisti jo draugą.

Susiję: Z.Dadajevo ir brolių Gubaševų parodymai sugriovė Kremliaus versiją

Evos Merkačiovos publikacija, kurioje ji surašė Z.Dadajevo parodymus, išgirstus kalėjime, sukėlė didžiulį rezonansą, nes paneigė Kremliaus versiją,

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Zauras Dadajevas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Zauras Dadajevas

kad žmogžudystę iš religinių įsitikinimų įvykdė Z.Dadajevas su pusbroliais. Šie smogikai – buvę Čečėnijos prezidento Ramzano Kadyrovo gvardijos nariai.

Po šios publikacijos redakciją pasiekė neigiama Rusijos Federacijos Tyrimų komiteto reakcija. Ši įstaiga atsiuntė pareiškimą, kuriame įspėjo redakcijoje dirbančius ir čečėnus kalėjime lankiusius Evą Merkačiovą ir Andrejų Babuškiną – žmogaus teisių komiteto stebėtojus. Jie apkaltinti, neva Lefortove stengėsi gauti informacijos apie kriminalinį tyrimą.

„MK“ redakcija iškart publikavo atsakymą – manome, kad šios pretenzijos laužtos iš piršto.

Žmogaus teisių gynėjų veiksmai kalėjime gali būti vertinami kaip „kišimasis į tyrėjo darbą siekiant sutrukdyti objektyviams ir išsamiam bylos tyrimui“.

Redakcijai atsiųstame rašte nurodyta, kad E.Merkačiova kviečiama apklausai kaip kriminalinės bylos liudininkė. Taip pat nurodytas ir bylos numeris, tačiau nepaaiškinta, už kokį nusikaltimą ta byla keliama.

Anksčiau Rusijos Federacijos Tyrimų komitetas skelbė, kad žmogaus teisių gynėjų veiksmai kalėjime gali būti vertinami kaip „kišimasis į tyrėjo darbą siekiant sutrukdyti objektyviams ir išsamiam bylos tyrimui“.

Manoma, kad E.Merkačiovos ir A.Babuškino apklausa įvyks kovo 12 d.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min