Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 rugsėjo 19d. 12:10 , Atnaujinta: 2017 rugsėjo 19d. 14:18

„Zapad 2017“: sraigtasparnis per klaidą apšaudė civilius, Rusijos kariai tai neigia

„Zapad 2017“ pratybų metu per klaidą apšaudyti civiliai
„Twitter“ nuotr. / „Zapad 2017“ pratybų metu per klaidą apšaudyti civiliai
Per pratybas „Zapad“ sraigtasparnis Ka-52 per klaidą paleido raketas į pratybas stebėjusių žiūrovų būrį, praneša „Kommersant“. Skelbiama, kad du žmonės, greičiausiai žurnalistai, patyrė sunkius sužalojimus. Tuo tarpu Rusijos kariškiai neigia šią informaciją.

„Youtube“ ir socialiniuose tinkluose jau atsirado vaizdo įrašas.

Dar viename įraše – vaizdai, kokią žalą padarė per klaidą paleistos raketos.

„Jie skrido į tikslą, liko 500 metrų, užduotis buvo įjungti ginkluotę, jie ją įjungė, bet ten kažkas nutiko, ir raketos pačios išskrido“, – aiškino liudininkas.

Įvykio vietoje sudegė mažiausiai du automobiliai, o du sužeistieji išgabenti į ligoninę. Tai buvo treniruotė prieš kažkokią parodomąją akciją. Sužeisti greičiausiai žurnalistai.

Incidentas Lugos poligone prie Sankt Peterburgo Leningrado srityje įvyko rugsėjo 17 arba 18 dieną. Oficialiai apie tai nepranešta.

Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, paklaustas apie numanomą incidentą, patarė pateikti šį klausimą Rusijos gynybos ministerijai.

Tuo tarpu Rusijos kariškiai paneigė pranešimus apie „savaiminį“ raketų paleidimą iš sraigtasparnio per pratybas „Zapad 2017“.

„Šį klausimą reikia užduoti Gynybos ministerijai, o ne prezidento administracijai“, – jis sakė žurnalistams.

Tame pačiame poligone pirmadienį lankėsi Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Neigia incidentą

Tuo tarpu Rusijos kariškiai paneigė pranešimus apie „savaiminį“ raketų paleidimą iš sraigtasparnio per pratybas „Zapad 2017“.

„Rugsėjo 18 dieną per bendrų strateginių pratybų „Zapad 2017“ praktinius veiksmus jokių incidentų, susijusių su armijos aviacija, neįvyko“, – antradienį pareiškė Vakarų karinės apygardos atstovai.

„Visi pranešimai socialiniuose tinkluose apie raketomis apšaudytą žurnalistų minią ir didelį sunkiai sužeistų asmenų skaičių yra tyčinė provokacija arba kažkieno asmeninė kvailystė“, – nurodė kariškiai.

Jų teigimu, vaizdo įrašuose, kurie išplito socialiniuose tinkluose, užfiksuotas atvejis, įvykęs kitu metu. Pasak jų, ten matoma, kaip sraigtasparnių ekipažai per skrydžių ir taktines pratybas treniravosi smogti antžeminiams taikiniams.

„Vieno iš sraigtasparnių taikymosi sistemoje buvo nustatytas neteisingas taikinys. Dėl to nuo nevaldomos raketos nukentėjo vienas automobilis be žmonių“, – informavo kariškiai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

21:34
03:06
00:15

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min