Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 8d. 11:37 , atnaujinta: 2015 kovo 8d. 23:22

Zauras Dadajevas aiškina, kad Boriso Nemcovo nužudymą organizavo dėl jo kritikos islamui

Zauras Dadajevas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Zauras Dadajevas

Sekmadienį į teismą atvesti penki asmenys, kurie įtariami Rusijos opozicijos lyderio Boriso Nemcovo nužudymo organizavimu ir vykdymu. Teismas leido visus juos suimti. Vienintelis Zauras Dadajevas, kuris buvo Vladimiro Putino statytinio Ramzano Kadyrovo pažįstamas ir „Sever“ bataliono Čečėnijoje vado pavaduotojas, pripažino dalyvavęs nusikaltime. Anzoras Gubaševas, Ramzatas Bachajevas, Tamerlanas Eskerchanovas ir Šagidas Gubaševas savo kaltę neigia. Dar vienas įtariamasis šeštadienio vakare susisprogdino, kai jį apsupo pareigūnai.

23.22 val. Z.Dadajevas aiškina B.Nemcovą nužudęs dėl islamo kritikos

Z.Dadajevas pareigūnams pareiškė, kad B.Nemcovas buvo nužudytas dėl to, kad Rusijos opozicijos lyderis kritikavo islamą. Tai skelbia rusų portalas „Rosbalt“, cituodamas šaltinį teisėsaugoje.

Gali būti sudaromas klaidingas įspūdis, kad nusikaltimas atskleistas, o iš tikrųjų dangstomi tikrieji nužudymo organizatoriai, – teigia B.Nemcovo advokatas.

Pasak šaltinio, Z.Dadajevas sakė organizavęs nužudymą dėl B.Nemcovo kalbų apie Rusijoje gyvenančius musulmonus ir islamą.

Šaltinio teigimu, kadangi Z.Dadajevas prisipažino, neverta tikėtis daugiau svarbių sulaikymų byloje.

Itin greita bylos tyrimo eiga ir į žiniasklaidai per šaltinius teikiama informacija apie nusikaltimo išaiškinimą kelia įtarimų. Dar šeštadienį B.Nemcovo advokatas sakė, kad nesuprantama, kaip vos sulaikius įtariamuosius buvo galima pradėti skelbti išvadas, kad jie – nusikaltimo organizatoriai. Pasak jo, tokiu būdu gali būti sudaromas klaidingas įspūdis, kad nusikaltimas atskleistas, ir iš tikrųjų dangstomi tikrieji nužudymo organizatoriai.

20.50 val. R.Kadyrovas pažinojo Z.Dadajevą

V.Putino statytinis Čečėnijoje R.Kadyrovas „Instagram“ tinkle paskelbė įrašą apie B.Nemcovo nužudymu įtariamą Z.Dadajevą. Jis pripažino, kad įtariamą žudiką pažinojo nuo pirmųjų jo tarnybos vidaus kariuomenėje dienų. Z.Dadajevas anksčiau buvo leitenantas „Sever“ batalione ir buvo vado pavaduotojas.

„Man nežinomos priežastys, kodėl jis buvo atleistas“, – tinkle rašė jis ir pavedė nuodugniai ištirti atleidimo iš vidaus kariuomenės aplinkybes.

R.Kadyrovo teigimu, Z.Dadajevas buvo apdovanotas už narsą, buvo giliai tikintis musulmonas, kurį šokiravo „Charlie Hebdo“ istorija. Tačiau jis esą buvo šokiruotas ne žudynių redakcijoje, o pranašo Mahometo karikatūrų, kurios buvo išspausdintos leidinyje.

 

Басманный суд Москвы санкционировал арест Заура Дадаева, подозреваемого в причастности к убийству Бориса Немцова. Я знал Заура, как настоящего патриота России. Он с первых же дней создания полка, входящего в состав 46-го ОБРОН ВВ МВД РФ, служил в нём. Имел звание „лейтенант“. Занимал должность зам. командира батальона. Заур был одним из самых бесстрашных и мужественных военнослужащих полка. Он особенно отличился в бою вблизи Беноя, когда проводилась спецоперация против крупной банды террористов. Награждён орденом Мужества, медалями „За отвагу“, „За заслуги перед ЧР“ и Благодарственным письмом Главы ЧР и др. Я твёрдо убеждён, что он искренне предан России, был готов отдать за Родину жизнь. Мне непонятны истинные причины и мотивы увольнения Заура из рядов ВВ МВД России. Говорят, объяснял болезнью матери. СМИ передают, что Заур в суде подтвердил свою причастность к убийству Бориса Немцова. Все, кто знает Заура, утверждают, что он является глубоко верующим человеком, а также, что он, как и все мусульмане, был потрясен действиями Шарли и комментариями в поддержку печатания карикатур. Я поручил секретарю Совбеза ЧР Вахиту Усмаеву провести тщательное расследование обстоятельств увольнения Заура, изучить его поведение, настроение перед уходом со службы. В любом случае, если суд подтвердит вину Дадаева, то, убив человека, он совершил тяжкое преступление. Но хочу снова отметить, что он не мог сделать и шага против России, ради которой многие годы рисковал собственной жизнью. Таким же храбрым воином был и Беслан Шаванов, погибший накануне при попытке задержания. Мы верим, что будет проведено тщательное расследование, которое покажет, действительно ли виновен Дадаев и, что на самом деле послужило причиной его поступка. #Кадыров #Россия #Чечня #МВД

A photo posted by Аллах Велик!!! (@kadyrov_95) on

 

 

16.31 val. R.Kadyrovas patvirtino, kad vienas įtariamasis susisprogdino

R.Kadyrovas tinkle „Instagram“ patvirtino anksčiau žiniasklaidoje paskelbtą informaciją, kad šeštadienio vakare susisprogdino vienas iš B.Nemcovo nužudymo įtariamųjų. R.Kadyrovo teigimu, jo vardas – Beslanas Šavanovas.

16.01 val. A.Gubaševas kaltės nepripažįsta

Z.Dadajevui pripažinus savo kaltę, kitas kaltinamasis – A.Gubaševas – neigia dalyvavęs B.Nemcovo nužudyme. Teisme jis pareiškė esąs nekaltas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Anzoras Gubaševas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Anzoras Gubaševas

15.58 val. Teismas leido suimti dar tris įtariamuosius

Sekmadienį teismas leido suimti dar tris įtariamuosius B.Nemcovo nužudymo byloje. Kaip pranešė „RIA Novosti“, trys įtariemiji yra Ramzatas Bachajevas, Tamerlanas Eskerchanovas ir Šagidas Gubaševas.

Jie savo kaltę neigia. T.Eskerchanovas  teigia turintis alibi – nusikaltimo metu buvo darbe, tą gali paliudyti jo bendradarbiai.

„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr./Tamerlanas Eskerchanovas
„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr./Tamerlanas Eskerchanovas

15.21 val. Z.Dadajevas: „Aš myliu pranašą Mahometą“

Žurnalistai socialiniuose tinkluose praneša, kad kaltę pripažinęs Zauras Dadajevas žiniasklaidos atstovams ištarė frazę „Aš myliu pranašą Mahometą“.

15.10 val. Zauras Dadajevas kaltę prisipažino 

Sekmadienį teisme Z.Dadajevas pripažino dalyvavęs B.Nemcovo nužudyme. Apie tai pranešė Rusijos naujienų agentūra „RIA Novosti“. Jį leista suimti iki balandžio 28 dienos.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Zauras Dadajevas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Zauras Dadajevas

14.23 val. Oficialiai pareikšti kaltinimai dviem asmenims

Teismas leido suimti du įtariamuosius B.Nemcovo nužudymo byloje, pranešė naujienų agentūra „Tass“. Jiems oficialiai pareikšti kaltinimai dėl opozicijos lyderio nužudymo.

Leista suimti šeštadienį sulaikytą Zaurą Dadajevą, kuris yra Vladimiro Putino statytinio Ramzano Kadyrovo „Sever“ bataliono Čečėnijoje vado pavaduotojas. Taip pat – Anzorą Gubaševą, dirbusį apsaugos darbuotoju Pamaskvėje. 

Dar trys asmenys įtariami prisidėję prie nusikaltimo: A.Gubaševo brolis Šagidas ir du vyrai, kurių skelbiamos tik pavardės – Bachajevas ir Eskerchanovas . Dėl kardomosios priemonės jiems spręs kitas teisėjas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Į teismą atvedamas įtariamasis
AFP/„Scanpix“ nuotr./Į teismą atvedamas įtariamasis

12.57 val. Įtariamieji – jau penki

Pareigūnai teismo prašys suimti iš viso penkis įtariamuosius dėl B.Nemcovo nužudymo. Tai sekmadienį pranešė Rusijos tyrimų komiteto atstovas Vladimiras Markinas.

Šeštadienio vakare buvo pradėtos įtariamųjų apklausos, pranešė vesti.ru.

Vienas įtariamasis susisprogdino

Šeštadienio vakare Čečėnijoje, Grozne, daugiabutyje nugriaudėjo sprogimas. „Interfax“ naujienų agentūra, remdamasi šaltiniais teisėsaugoje, praneša, kad susisprogdino vienas iš įtariamųjų Rusijos opozicijos lyderio B.Nemcovo nužudymo byloje. 

„Vyrą, įtariamą B.Nemcovo žmogžudyste, pareigūnai užblokavo daugiabučio Levo Jašino gatvėje bute“, – teigė šaltinis. Policininkams pareikalavus pasiduoti, vieną granatą vyras metė į juos, o su kita susisprogdino pats. Pareigūnai nenukentėjo, o įtariamasis žuvo.

Vienas iš įtariamųjų – „Sever“ bataliono Čečėnijoje vado pavaduotojas

Šeštadienį pranešta, kad pareigūnai sulaikė keturis asmenis, kurie įtariami susiję su B.Nemcovo nužudymu

Sulaikytas Zauras Dadajevas, kuris yra Vladimiro Putino statytinio Ramzano Kadyrovo „Sever“ bataliono Čečėnijoje vado pavaduotojas, taip pat – su juo automobilyje buvęs vyras.

Be to, sulaikytas Anzoras Gubaševas, dirbęs privačiame sektoriuje Pamaskvėje, ir jo jaunesnysis brolis Šagidas, kuris Maskvoje dirbo sunkvežimio vairuotoju.

Suabejota valdžios pateikiama versija

B.Nemcovo advokatas Vadimas Prochorovas šeštadienį išreiškė abejones dėl įtariamųjų sulaikymo. Jo teigimu, įtarimų kelia tai, kad informaciją pranešė FSB pareigūnai, nors tyrimą turėjo prižiūrėti Tyrimų komitetas.

Tyrimų komiteto išplatintoje informacija teigiama, kad šie asmenys įvykdė ir organizavo nužudymą.

V.Prochorovo teigimu, nesuprantama, kaip tokias išvadas viešai galima skelbti vos sulaikius įtariamuosius. Pasak jo, tokiu būdu gali būti sudaromas klaidingas įspūdis, kad nusikaltimas atskleistas ir dangstomi tikrieji nužudymo organizatoriai.

Ketino įrodyti Rusijos desantininkų siuntimą į Ukrainą

B.Nemcovas buvo nušautas Maskvoje, prie pat Kremliaus, vasario 27 dieną, likus kelioms dienoms iki jo organizuojamos protesto akcijos Rusijos sostinėje. Į vieno iš opozicijos lyderių nugarą pataikė keturios kulkos.

Žmogžudystės užsakymo šešėlis iškart krito ant Kremliaus, kurį nuolat drąsiai kritikavo B.Nemcovas. Likus keliems mėnesiams iki mirties viename interviu jis prisipažino šiek tiek bijantis, kad V.Putinas jį įsakys užmušti, tačiau tylėti jis negali.

Prieš mirtį B.Nemcovas rengė ataskaitą, kurioje ketino pateikti įrodymus apie Rusijos karius Ukrainoje. Po jo mirties pareigūnai atliko kratą jo namuose ir paėmė dokumentus. 

Prieš mirtį B.Nemcovas rengė ataskaitą, kurioje ketino pateikti įrodymus apie Rusijos karius Ukrainoje. Po jo mirties pareigūnai atliko kratą jo namuose ir paėmė dokumentus. 

Tačiau jo padėjėja Olga Šorina agentūrai „Reuters“ parodė raštelį, kurį nužudymo išvakarėse jai perdavė politikas.

Nuogąstaudamas, kad jo klausosi saugumas, B.Nemcovas vieną frazę parašė ant popieriaus. Tuo metu opozicionierius su padėjėja aptarinėjo ruošiamos ataskaitos apie Rusijos kariuomenės veiksmus Ukrainoje, detales.

Ant lapelio jis brūkštelėjo: „Su manimi susisiekė desantininkai iš Ivanovo. 17 žuvo. Desantininkams nebemoka pinigų, tačiau kol kas jie bijo atvirai kalbėti.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Vardai

Vilniaus verslininkės Gretos Vaitkutės-Kaikarienės girtumo kelyje kaina – 41,6 tūkst. eurų

24sek

Šaro pamokos davė vaisių: „Žalgiris“ nukovė „Anadolu Efes“

Verslas

„Novičiok“ atakų kaina: butų kainos Solsberyje krito 10 proc., užsidaro NT agentūros

Aktualu

15min paaiškina: ką reiškia Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios atsiskyrimas nuo Maskvos patriarchato?

24sek

Balsą pakėlęs Dainius Adomaitis: „Pametėme galvas“

Aktualu

Liberalai iškėlė R.Šimašiui ultimatumą: arba komitetas, arba partija

Pasaulis kišenėje

Romantiškas atradimas Italijoje: gražioji Luka, kurios dar neapgulę turistai

24sek

Tik vieną tritaškį per mačą pataikę vilniečiai krito prieš „Skyliners“

Aktualu

Sudomino Kauno mokykloje užfiksuotas virėjos elgesys: ką krauna į automobilį?

24sek

Namų tvirtovė – apginta: „Neptūnas“ nugalėjo „Bešiktaš“

Vardai

Projektas „Nedelsk“ suvienijo žinomus žmones: apie akistatą su vėžiu prakalbo ir Rūta Mikelkevičiūtė

Gyvenimas

9 tipiškos klaidos, kurios priverčia mus metų metus kentėti dėl nutrūkusių santykių

Vardai

Princo Harry ir Meghan Markle kūdikis negaus princo ar princesės titulo: kodėl?

Gyvenimas

Jos mus saugo. Žemės iššūkis pareigūnėms: pelkė, kliūčių ruožas, medinis „žmogus“ ir gyvatės

Aktualu

Diskriminacijos radaras. Prekė prekybos centre kaip reikiant papiktino: „Tokie pokštai nepateisinami“

Vardai

D.Didžiūnaitytės mirtis paragino netylėti ir žinomas moteris: „Oksikas“ niekam nebuvo paslaptis“

Gazas

Vaidotas Žala apdaužė ralio automobilį: „Tokiomis akimirkomis tampi tik keleiviu“

Aktualu

Be teisių važinėjantis panevėžietis ir vėl įkliuvo – šįkart vos atsiėmęs sulaikytą „Rover“

Kultūra

MO muziejaus steigėjas Viktoras Butkus: „Kaip nuteka protai, taip nuteka ir meno vertybės“

24sek

Evaldas Kairys: „Buvo kažkas siaubingo, žaidėme baisiai“

Naujienos

Vardai

Vilniaus verslininkės Gretos Vaitkutės-Kaikarienės girtumo kelyje kaina – 41,6 tūkst. eurų

24sek

Šaro pamokos davė vaisių: „Žalgiris“ nukovė „Anadolu Efes“

Verslas

„Novičiok“ atakų kaina: butų kainos Solsberyje krito 10 proc., užsidaro NT agentūros

Aktualu

15min paaiškina: ką reiškia Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios atsiskyrimas nuo Maskvos patriarchato?

24sek

Balsą pakėlęs Dainius Adomaitis: „Pametėme galvas“

Aktualu

Liberalai iškėlė R.Šimašiui ultimatumą: arba komitetas, arba partija

Pasaulis kišenėje

Romantiškas atradimas Italijoje: gražioji Luka, kurios dar neapgulę turistai

24sek

Tik vieną tritaškį per mačą pataikę vilniečiai krito prieš „Skyliners“

Aktualu

Sudomino Kauno mokykloje užfiksuotas virėjos elgesys: ką krauna į automobilį?

24sek

Namų tvirtovė – apginta: „Neptūnas“ nugalėjo „Bešiktaš“

Vardai

Projektas „Nedelsk“ suvienijo žinomus žmones: apie akistatą su vėžiu prakalbo ir Rūta Mikelkevičiūtė

Gyvenimas

9 tipiškos klaidos, kurios priverčia mus metų metus kentėti dėl nutrūkusių santykių

Vardai

Princo Harry ir Meghan Markle kūdikis negaus princo ar princesės titulo: kodėl?

Gyvenimas

Jos mus saugo. Žemės iššūkis pareigūnėms: pelkė, kliūčių ruožas, medinis „žmogus“ ir gyvatės

Aktualu

Diskriminacijos radaras. Prekė prekybos centre kaip reikiant papiktino: „Tokie pokštai nepateisinami“

Vardai

D.Didžiūnaitytės mirtis paragino netylėti ir žinomas moteris: „Oksikas“ niekam nebuvo paslaptis“

Gazas

Vaidotas Žala apdaužė ralio automobilį: „Tokiomis akimirkomis tampi tik keleiviu“

Aktualu

Be teisių važinėjantis panevėžietis ir vėl įkliuvo – šįkart vos atsiėmęs sulaikytą „Rover“

Kultūra

MO muziejaus steigėjas Viktoras Butkus: „Kaip nuteka protai, taip nuteka ir meno vertybės“

24sek

Evaldas Kairys: „Buvo kažkas siaubingo, žaidėme baisiai“

Gera keliauti kartu

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min