Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 11d. 14:52

Žemės drebėjimą Japonijoje patyrusi lietuvė: pirmą kartą gyvenime pradėjau melstis ten, kur stovėjau

Tokijo centre iš pastatų evakuoti žmonės
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Pajutę požeminius smūgius žmonės Tokijuje pasipylė į gatves.

Lietuvė Agnė, šiuo metu studijuojanti Tokijuje, teigia pirmą sykį gyvenime patyrusi tai, ką išgyveno per penktadienį Japoniją sukrėtusį itin galingą žemės drebėjimą.

„Pirmą kartą gyvenime pradėjau melstis toje vietoje, kur stovėjau. Žemės drebėjimai Japoniją supurto kas savaitę, todėl tai nieko nestebina. Bet šiandien įvyko kažkas tokio. Ėjau gatve ir nesupratau, kodėl mane mėto. Stovėti lygioje vietoje buvo labai sunku“, – išgyvenimais iš 8,8 balo pagal Richterio skalę žemės drebėjimo vietos Agnė dalinosi su 15min.lt.

Pasak jos, pirmasis, pats stipriausias, smūgis tęsėsi 3–4 min. „Bet gal taip tik atrodė. Mano draugė per tą laiką suspėjo apsirengti, susirinkti daiktus, nusileisti iš antrojo aukšto, susitikti mane už 50 metrų nuo namų ir ilgokai pasiūbuoti kartu su manimi“, – pasakojo lietuvė.

Jos teigimu, šiuo metu pakartotiniai požeminiai smūgiai Japoniją supurto kas 10–15 min.

Išgraibstė maisto atsargas

Agnė pasakojo, kad netrukus po katastrofos pradžios žmonės ėmė rūpintis maisto atsargomis. „Praėjus valandai nuo katastrofos nė viename Tokijo automate neliko jokių gėrimų – tik kava. Visi bandė pasiruošti ir susirinkti atsargas“, – sakė mergina.

Ji pasakojo, kad žmonės yra apimti šoko, Tokijuje sustabdyti visi traukiniai, žmonės vaikšto pėsčiomis. „Tokijas yra toliau nuo žemės drebėjimo epicentro, taigi nuostoliai čia mažesni.  Girdėjau, kad šiame mieste keliose vietose kilo gaisrų, – pasakojo lietuvė. – Be abejo, visi patyrė šoką. Buvau užsukusi pas vieną pažįstamą, kuriai apie 60 metų. Ji man sakė, kad ir jos gyvenime taip nutiko pirmą sykį.“

Į pavakarę su drauge išėjome papietauti. Žmonių mieste yra, bet visi sėda arčiau durų, niekas nelipa į antrą aukštą.Šiuo metu Japonijoje per visas žinias tiesiogiai atnaujinama informacija apie padėtį skirtingose šalies dalyse. Taip pat nuolat rodomi įspėjimai dėl cunamio. „Nuspėti žemės drebėjimo negalima, tai padaroma likus daugiausiai penkioms minutėms iki jo“, – sakė Agnė.

Paklausta, kaip stipriai žemės drebėjimas pakeitė gyvenimą Tokijuje, lietuvė sakė, kad gyvenimas šiek tiek sustojo. „Dėl įmonių negaliu pasakyti, bet manau, kad darbas sustojo, nes visur visi daiktai išsilakstė. Aš pati dabar šluoju stiklus ir knygas nuo grindų dėlioju atgal į lentynas. Tik nežinau, ar yra prasmė, – kalbėjo mergina. – Į pavakarę su drauge išėjome papietauti. Žmonių mieste yra, bet visi sėda arčiau durų, niekas nelipa į antrą aukštą.“

Šiuo metu susisiekti su žmonėmis, esančiais Japonijoje, telefonu neįmanoma. Vienintelė galima komunikacijos priemonė – internetas, kuris ir toliau veikia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min