Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žemės drebėjimo padariniai: bepilotis užfiksavo dramatiškus sugriauto 17 aukštų namo Taivane vaizdus

Šaltinis: 15min
10
A A

Šeštadienio ankstų rytą Pietų Taivane drebėjo žemė, pranešė JAV JAV geologijos tarnyba (USGS). Pranešama, kad sugriuvo 17 aukštų pastatas.

SVARBIAUSIOS ŽINIOS:

  • Dėl žemės drebėjimo sugriuvo 17 aukštų pastatas Tainanio mieste;
  • Yra žuvusiųjų ir sužeistų; 
  • Tarp žuvusiųjų – kūdikis; 
  • Liudininkai pasakoja, kaip jiems pavyko išsigelbėti. 

17.08 val. „CCTV News“ naujausiais duomenimis, Taivano žemės drebėjimas nusinešė 14 gyvybių, dar 484 buvo sužeisti. 156 žmonės laikomi dingusiais. 

14.39 val. Dramatiškus vaizdus po žemės drebėjimo užfiksavo į orą pakeltas bepilotis. Iš paukščio skrydžio aiškiai matyti, kokios žalos padarė 6,4 balo stiprumo žemės drebėjimas. 

Peržiūrėti turinį naujame langeDrono užfiksuoti žemės drebėjimo padariniai Taivane

12.49 val. Daugėja žemės drebėjimo aukų. Naujausiais duomenimis, žuvo 11 žmonių, praneša naujienų agentūra AP. 

9.28 val. Naujausiais duomenimis, mažiausiai septyni žmonės žuvo, 403 buvo sužeisti. 11 žmonių vis dar laikomi dingusiais. 

7.57 val. Naujausiais duomenimis, Tainanio mieste sugriuvus pastatui, žuvo mažiausiai penki žmonės. Gelbėtojai bando vaduoti tarp griuvėsių įstrigusius žmones. Žemės drebėjimo stiprumas buvo 6,4 balo. 

Tarp žuvusiųjų per pastato griūtį buvo ir kūdikis. Mažiausiai 155 žmonės buvo sužeisti. Daugiau kaip 220 žmonių gelbėtojams pavyko išgelbėti. Baiminamasi, kad po griuvėsiai gali būti ir daugiau žmonių. 

Taivano prezidentas Ma Ying-jeou, atvykęs į Tainanį, pažadėjo, kad bus dedamos visos pastangos, kad būtų išgelbėti visi žmonės. 

Skelbiama, kad keturi žmonės žuvo griūvant pastatui, penktasis – žuvo virstant vandens bokštui. 

Iki šiol užregistruoti penki pakartotiniai smūgiai. 

Pradėtas tyrimas, ar pastato konstrukcijos atitiko reikalavimus. 

„Visas kambarys drebėjo“ 

Gyventojai pasakojo, kaip jiems pavyko pasprukti iš griūvančio namo. „Plaktuku išlaužiau savo namų duris ir pabandžiau išlipti“, – vietos televizijai pasakojo viena moteris. Kitas vyras iš drabužių pasidarė virvę ir nusileido iš devinto į septintąjį aukštą. 

Drebėjo, tuomet aprimo, o tuomet pradėjo drebėti dar stipriau, – prisiminė vyras. 

Irving Chu tuo metu buvo bendrabutyje vidurio Tainane. Jis pasakojo, kad nubudo nuo drebėjimo, kuris truko maždaug 40 sekundžių. „Tai buvo stipru ir staigus“, – sakė jis BBC. Anot jo, visas kambarys drebėjo. Taivane buvęs britas Barry Knappas teigė, kad jis buvo 240 kilometrų į šiaurę nuo Tainanio, tačiau taip pat juto drebėjimą. „Buvau lovoje, jau beveik beužmiegantis, kai prasidėjo žemės drebėjimas“, – pasakojo jis. ​

Pasak brito, viskas truko apie 20-30 sekundžių. „Drebėjo, tuomet aprimo, o tuomet pradėjo drebėti dar stipriau“, – prisiminė vyras. 

Tainanyje gyvena apie du mln. žmonių.

VIDEO: Taivaną supurtė stiprus žemės drebėjimas: sugriuvo 17 aukštų pastatas

Kaip skelbia BBC, nuotraukose, kurias penktadienį publikavo vietos spauda, buvo matyti, kad yra sugriuvusių pastatų. Skelbiama, kad žemės drebėjimo būta stipraus. 

Priminsime, kad 1999-aisias 7,6 balo žemės drebėjimas Taivane pražudė daugiau kaip 2300 žmonių. 

Komentarai: 10
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min