Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 11d. 08:41

Žiauri Afganistano moterų realybė: keršto atakos, prievarta, galvos nupjovimas

Afganistanietė
AFP/Scanpix nuotr. / Afganistanietė

Smurtas, prievarta, keršto atakos – Afganistano moterys yra dažnos aukos ir teisybės šalyje ieškoti nelengva, remdamasi Jungtinių Tautų ataskaita skelbia naujienų tarnyba BBC.

Kuomet 20-metė moteris išsiskyrė su vyru, šis iš keršto nužudė jos tėvus. Praėjus metams jis vis dar yra laisvėje, o moteris bijo, kad šis nužudys ir tris brolius. 

„Jis sugriovė mano gyvenimą. Kiekvieną naktį pabundu verkdama ir negaliu užmigti. Nerimauju, kad jis gali pakenkti mano broliams. Jis vis dar nesuimtas, o jau turėjo būti nubaustas“, – verkdama sako afganistanietė. 

Užuot saugomos valdžios institucijų, ši ir dauguma kitų moterų vis dar rizikuoja būti persekiojamos už tai, kad paliko savo vyrus. 

Jungtinės Tautos (JT) paskelbė ataskaitą, kurioje teigiama, kad Afganistano dar laukia ilgas kelias, kuriame atsirastų tinkama vieta moterų teisėms ginti.

Kaip skelbia BBC korespondentė Kabule, šiemet Afganistane smurto atvejų prieš moteris padaugėjo 30 procentų. Ataskaita paskelbta vos diena po to, kai rytinėje Lagmano provincijoje buvo nužudyta pareigūnė. 

Teisingumas sunkiai pasiekiamas

Afganistane nuo smurto nukentėjusioms moterims teisingumas vis dar sunkiai pasiekiamas, skelbiama JT ataskaitoje. 

Nors 2009 metais, priėmus kovos su smurtu įstatymą, tam tikra pažanga jaučiama, teisinės sistemos panaudojimas vis dar menkas. Įgyvendinti teisės aktus vis dar trukdo kultūrinis spaudimas ir nenuoseklus policijos darbas.  Ataskaita pasirodė po eilės smurto aktų, įvykdytų prieš Afganistano moteris. 

Praėjusį mėnesį Kunduzo provincijoje buvo suimti du vyrai, kurie nupjovė merginai galvą, nes jos tėvas nesutiko ištekinti dukros. Nužudymo detalės lieka neaiškios, yra prieštaringų pranešimų apie tai, kas iš tiesų įvyko. 

Praėjusį mėnesį įkalinti keturi Afganistano policijos pareigūnai, už moters prievartavimą jie kalėjime praleis po 16 metų. Ši byla sulaukė dėmesio, kuomet 18-metė Lal Bibi pranešė apie nusikaltimą. Seksualinės prievartos aukos prabyla retai. Dauguma nusikaltimų nepranešami, kaip skelbia JT, dėl kultūrinių suvaržymų, socialinių normų ir tabu, o kartais ir dėl grėsmės gyvybei. 

Manoma, kad šiemet išaugęs nusikaltimų skaičius nebūtinai reiškia, jog aukų daugėja, moterys galiausiai ryžtasi garsiau prabilti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min