Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žiauriai Ukrainoje kankintas Maidano dalyvis Dmytro Bulatovas iš Lietuvos išvyko į Vokietiją

Automaidano lyderio ukrainiečio Dmytro Bulatovo spaudos konferencija
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Automaidano lyderis ukrainietis Dmytro Bulatovas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kijevo Automaidano organizatorius ir lyderis, žiauriai kankintas ir sužalotas Dmytro Bulatovas Lietuvoje gydėsi kiek ilgiau nei savaitę, o šiuo metu jis jau Vokietijoje. Čia vyras surengė spaudos konferenciją, kurioje dar kartą prisiminė patirtas kančias tėvynėje, „Deutsche Welle“ cituoja gazeta.pl.

Į Lietuvą D.Bulatovas atvyko vasario 2-osios vėlų vakarą ir pateko tiesiai į Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę. Po kelių gydymo dienų surengtoje spaudos konferencijoje jis išsamiai papasakojo, kaip buvo pagrobtas, išvežtas į nežinomą vietą, mušamas ir kankinamas, verčiamas prisipažinti nebūtus dalykus, jam nupjauta dalis ausies, o vėliau jis buvo tiesiog paliktas miške mirti.

„Niekada nemaniau, kad kažkas panašaus gali nutikti XXI amžiuje“, – kalbėjo trijų vaikų tėvas.

Vokietijoje jis dar kartą prisiminė savo kančios istoriją ir pareiškė, kad nepaisant nieko norėtų vėl grįžti į tėvynę.

Vokiečių medikai norėtų, kad D.Bulatovas kuo daugiau ilsėtųsi, nes jo būklė nėra gera. Šioje šalyje gyvena jo šeima – tėvas ir močiutė, todėl jis galės čia likti tol, kol nesijaus saugus namuose, Ukrainoje.

„Niekada nemaniau, kad kažkas panašaus gali nutikti XXI amžiuje“, – kalbėjo trijų vaikų tėvas.

D.Bulatovas dar kartą pakartojo, kad jo grobikai buvo profesionalai, jų elgesys panašūs į Rusijos specialiųjų tarnybų elgesį. Kankinimų metu ukrainietis turėjo prisipažinti, kad yra amerikiečių šnipas, gaunantis iš JAV pinigų neramumams Ukrainoje kurstyti.

„Ukraina yra verta visko, ką aš patyriau“, – pasakė D.Bulatovas ir pridūrė, kad šiuo metu savo bendražygiams ir kolegoms bando padėti bent iš toli.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min