Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žiaurus nusikaltimas dėl gandų „Facebook“:14-metis Nyderlanduose nužudė paauglę

Nyderlandų policija
AFP/Scanpix nuotr. / Nyderlandų policija
Šaltinis: 15min
0
A A

Socialiniame tinkle „Facebook“ paskleidusi gandus apie draugės seksualinius santykius, paauglė sulaukė atpildo – ji buvo nužudyta. Mergaitės tėvas nuosprendžio dieną vadina „juoda“, mat, nusikaltėliams skirtos juokingos bausmės.

Dveji metai kalėjimo ir terapija – tokios bausmės sulaukė du nužudymo kurstytojai, skelbia welt.de.

„Tai juokinga“, – sakė Chun Nam Hau. Jo 15-metė dukra Winsie buvo nužudyta sausį. Ji buvo pasmerkta mirti, nes „Facebook“ tinkle paskleidė gandus. 

„Tai suaugusiųjų poelgis“, – pripažino teisėjas Marcelis Snijdersas. Tačiau kaltininkai yra jauni, vos 16-17 metų, ir gavo didžiausią nepilnamečiams skiriamą bausmę.

Bausmė už paskalas

Daugeliui Nyderlandų gyventojų teismo skiriamos bausmės atrodo per menkos. Šis atvejis šalyje vadinamas „Facebook“ žmogžudyste. Viskas prasidėjo nuo paskalų – esą Winsie išplepėjo apie geriausios draugės Polly seksualinius santykius su daugybe berniukų.

Polly panoro draugei atkeršyti. Kelias savaites su savo draugu ji kūrė nužudymo sąmokslą. Žudiką aptiko internete, pora pažadėjo jam 150 eurų.

Prieš tai žudikas dar šūktelėjo: „Atsiprašau, aš turiu, tai padaryti“. 

Sausio 14 dieną mergaitė buvo nudurta ties savo tėvų namais. „Visiškai sąmoningai – į kaklą ir veidą“, – nusprendė teismas. Prieš tai žudikas dar šūktelėjo: „Atsiprašau, aš turiu, tai padaryti“.

Tėvas bandė padėti savo dukrai, tačiau po penkių dienų Winsie ligoninėje mirė.

Žudikas rugsėjį buvo nuteistas didžiausia 15-mečiui galima skirti bausme – vienerių metų laisvės atėmimu ir priverstiniu gydymu. Nusikaltimo metu jam tebuvo 14 metų.

Po sprendimo visuomenė liko sukrėsta. „Draugystė baigėsi ginču ir nužudymu, tai sukrečiantis ir nesuprantamas dalykas“, – sakė teisėjas. Jis mano, kad pagrindinė nusikaltimo kurstytoja buvo Winsie draugė Polly. Ją teisėjas apibūdino šalta paaugle.

Savo draugei Polly kelis kartus pagrasino – socialiniame tinkle, trumposiomis žinutėmis ir viešai, biliardo salėje. „Aš tave nužudysiu, pasakė ji“, – pamena Winsie draugės. Tačiau niekas to nepriėmė rimtai. Kai kurie numojo ranka, sakydami, jog Polly kažką panašaus mėgsta pasakyti gana dažnai.

Socialiniai tinklai – pavojus

Teisėjas mano, kad berniukai priešinosi įpykusios Polly sumanymui. Tačiau Polly draugas pakurstė nusikaltimą ir surado žudiką. Jis norėjo priklausyti jaunai grupuotei, mano Winsie draugai.

Anot vertintojų, visi trys nusikaltimo bendrininkai yra psichologiškai ir emociškai sutrikę. Todėl teisėjas mano, kad jiems veiksmingesnis bus gydymas, o ne bausmė. Nužudytos mergaitės tėvas tikisi, kad ir kiti tėvai suvoks socialinių tinklų ir pokalbių svetainių pavojų, kuris, pasak jo, nėra įvertintas. 

Fondo „Mano vaikas internete“ direktorius Remco Pijpers tikina, kad  įžeidinėjimai internete gali turėti rimtų pasekmių. „Tuomet patiri gėdą prieš šimtus „Facebook“ draugų“, – sako jis. 

Daugelis Nyderlandų gyventojų šiomis dienomis prisimena ir dar viena tragišką jaunuolio mirtį. Tik prieš kelias dienas 20-metis Timas nusižudė, nes visą gyvenimą buvo žeminamas ir terorizuojamas, ypač internete.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min