Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 29d. 21:54

Žiemos pabaigoje JAV nusiaubė tornadai. Skaičiuojamos aukos, moteris lietuviška pavarde išsigelbėjo įlindusi į vonią

Tornadas JAV vidurio vakaruose pareikalavo žmonių gyvybių. Margaret Shimkus išsigelbėjo vonioje
„Scanpix“ nuotr. / Tornadas JAV vidurio vakaruose pareikalavo žmonių gyvybių

Didžiulė žiemos audra Jungtinėse Valstijose trečiadienį sukėlė virtinę viesulų, kurie nuūžė per vidurio vakarų regioną ir nusinešė mažiausiai devynių žmonių gyvybes. Vietinė žiniasklaida pasakoja apie per stebuklą išsigelbėjusią moterį lietuviška pavarde – Margaret Shimkus.

Harisburgo miestą Ilinojaus valstijoje viesulas, nuniokojęs viską kelių mylių plote, smogė tamsoje apie pusę penktos ryto (12 val. 30 min. Lietuvos laiku), kai žmonės tebemiegojo.

„Nuplėšti namų stogai, automobiliai nunešti į ežerus. Sunku įsivaizduoti niokojimų mastą, kol pats savo akimis nepamatai“, – sakė CNN televizijai Harisburgo meras Ericas Greggas.

„Nedidelės bendruomenės sukrėstos – visi vienas kitą pažįsta, mes labai vieni kitais rūpinamės“, – pridūrė jis.

Gelbėtojai rausiasi po griuvėsius, ieško užgriuvusių gyvųjų. E.Greggas viliasi, kad jo 10 tūkstančių gyventojų mieste aukų nebus daugiau kaip penkios, kurios jau rastos. Dar dešimtys sužeista. Tikimasi rasti daugiau išgyvenusiųjų.

Moteris lietuviška pavarde Shimkus

Ilinojaus žiniasklaida mirga stebuklingomis išsigelbėjimo istorijomis. Viena šių istorijų – apie 61 metų Margaret Shimkus. Šios moters namas išties rimtai nukentėjo – teks remontuoti ne tik stogą, bet ir apgriuvusias sienas. Kiti keturi to paties gyvenamųjų namų komplekso statiniai buvo nušluoti nuo žemės. 

Kaip pasakoja M.Shimkus, ji nuo tornado išsigelbėjo įlindusi į vonią. Laimei, moteriškė atsipirko tik nedideliu sužeidimu – stiklai supjaustė vieną koją.

Košmaras prasidėjo 5 val. ryto vietos laiku, kai moterį pažadino švilpimas ir šėlstančio viesulo garsas. Iš pradžių ji bandė lįsti po lova. Bet, supratusi, kad lova krentančių nuolaužų gali neišlaikyti, spruko į vonią.

18 tornadų

Nacionalinė orų tarnyba nuo antradienio, kai prasidėjo audra, gavo 18 pranešimų apie viesulus, kurie prasidėjo Nebraskoje ir Kanzase, paskui nuūžė į rytus Misurio, Ilinojaus, Kentukio link.

Apie tris žuvusius pranešė Misūrio gubernatorius, paskelbęs nepaprastąją padėtį, kai viesulai niokojo pietinę valstijos dalį; daugiausiai žalos pridaryta Bransone, Bafale, Kasvilyje, Lebanone ir Ouk Ridže.

Dar vienas žmogus žuvo Vobansyje, Kanzase, nurodė orų tarnyba.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min