Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žiniasklaida: Andersas Breivikas, nužudęs 77 žmones, ginkluotę pirko internetiniame aukcione „eBay“

Stebuklingai išsigelbėjęs Eivindas Thoresenas gydosi ligoninėje
„Scanpix“ nuotr. / Stebuklingai išsigelbėjęs Eivindas Thoresenas gydosi ligoninėje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ruošdamasis visą pasaulį sukrėtusioms žudynėms Andersas Behringas Breivikas ginkluotę pirko ir iš britų pardavėjų.

Specialią aprangą, medžiagą kulkoms ir sprogmenims A.Breivikas pirko ne tik Lenkijoje. „Sunday Telegraph“ praplėtė teroristo tiekėjų geografiją.

Leidinio teigimu, A.Breivikas, nužudęs 77 žmones, priemonių savo juodiems darbams įsigijo per internetinį aukcioną „eBay“.

Laikraštis ištyrė daugybę aukciono „eBay“ sandorių, sudarytų per pastaruosius 7 mėnesius. Žurnalistai gavo medžiagos, įrodančios, kad A.Breivikas tik už kelis JAV dolerius nusipirko pagrindinį savo „pragaro mašinos“ komponentą. Pardavėjo vardas ir medžiagos pavadinimas neįvardijami.

Taip pat likusi neįvardyta britų kompanija aprūpino A.Breiviką įranga, skirta kulkoms su užnuodytu užtaisu gaminti. Ar specialiosios tarnybos sugebės išsiaiškinti naują bandymą pasigaminti bombą

O britas, gyvenantis JAV, pardavė teroristui specialų kostiumą HazMat (kariuomenės naudojamas apsauginis apdaras, dėvimas gesinant gaisrus ar dirbant su toksinėmis medžiagomis). Vilkėdamas šį kostiumą A.Breivikas ir pasigamino bombą, sukonstruotą azoto trąšų pagrindu.

Ne paslaptis, kad „eBay“ sandorius seka britų kontražvalgyba MI5. Todėl savaitraštis kelia klausimą: ar specialiosios tarnybos sugebės išsiaiškinti naują bandymą pasigaminti bombą, jei A.Breiviko pasekėjas taip pat bandytų įsigyti sprogmenų internete?

Visa informacija apie Norvegijos tragediją.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min