Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 22d. 12:00

Žiniasklaida: Kremlius siekia Aleksejui Navalnui skirti 13,5 metų kalėjimo

Aleksejus Navalnas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Aleksejus Navalnas

Kremlius siekia opozicionierių Aleksejų Navalną įkalinti 13,5 metų, kad taip būtų pakenkta jo judėjimui, praneša „Bloomberg“.

A.Navalnui kitą mėnesį galėtų skirti 3,5 metų kalėjimo senoje pinigų pasisavinimo byloje, kuri, pasak opozicionieriaus, yra politiškai motyvuota, „Bloomberg“ sakė šaltiniai, susiję su Rusijos valdžia.

Dar 10 metų kalėjimo galėtų būti skirta naujoje kriminalinėje byloje: tvirtinama, esą A.Navalnas asmeniniais tikslais panaudojo pinigus, skirtus Kovos su korupcija fondui.

Nurodoma, kad griežtesnį požiūrį į A.Navalną lėmė Kremliaus įsitikrinimas, jog jis yra Vakarų įrankis. Kremlius tikisi, kad „itin personalizuotas A.Navalno judėjimas praras kryptį, kai jis bus įkalintas“.

A.Navalnas buvo sulaikytas sausio 17 dieną Šeremetjevo oro uoste, sugrįžęs į Rusiją iš Vokietijos, kur beveik penkis mėnesius gydėsi po apnuodijimo sovietų sukurta nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Opozicionierius kaltina Vladimirą Putiną įsakius Rusijos saugumo tarnyboms jį nunuodyti. Kremlius tai kategoriškai neigia.

Oficialiai teigiama, kad A. Navalnas buvo sulaikytas už tai, kad pažeidė 2014 metais sukčiavimo byloje jam paskirtos lygtinės bausmės sąlygas, pagal kurias jis turėjo dukart per mėnesį atvykti į Rusijos federalinę bausmių vykdymo tarnybą (FSIN).

Pirmadienį per skubos tvarka policijos skyriuje surengtą posėdį teismas leido laikyti A. Navalną suimtą iki vasario 15 dienos. Vėliau jis buvo pervežtas į Maskvos tardymo izoliatorių „Matrosskaja tišina“, kur 14 dienų bus laikomas karantine.

Rusijos prokurorai ketvirtadienį įspėjo A.Navalno šalininkus neraginti dalyvauti protestuose, šio Kremliaus kritiko tyrimui dėl įtariamų prezidento Vladimiro Putino „rūmų“ tapus žiūrimiausiu jo „YouTube“ reportažu.

VIDEO: Aleksejaus Navalno tyrimas apie Vladimiro Putino dvarą

A.Navalno atstovė Kira Jarmyš išvakarėse sakė, kad dviejų valandų vaizdo įrašas, kuriame pasakojama apie prabangią valdą prie Juodosios jūros, esą priklausančią V.Putinui, nuo jo paskelbimo antradienį buvo peržiūrėtas daugiau kaip 40 mln. kartų.

Su korupcija kovojantis 44 metų A.Navalnas reportažą apie „brangiausius pasaulyje rūmus“ paskelbė kelios dienos po to, kai sugrįžo į Maskvą iš Vokietijos ir iškart buvo areštuotas.

Drauge su reportažu buvo paskelbtas raginimas šį savaitgalį dalyvauti masiniuose protestuose prieš Kremlių.

Po naujausio A.Navalno tyrimo jo šalininkai socialinėje žiniasklaidoje reiškė paramą jam ir skelbė vaizdo įrašus, kuriuose ragina žmones šeštadienį išeiti į gatves.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min