Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 29d. 14:32 , atnaujinta: 2011 lapkričio 29d. 15:04

Norvegas žudikas Andersas Behringas Breivikas pripažintas nepakaltinamu, jis gali išvengti kalėjimo

Andersas Behringas Breivikas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Andersas Behringas Breivikas

Psichiatrai priėjo prie išvados, kad Andersas Behringas Breivikas, surengęs žudynes Norvegijoje liepos 22 dieną, yra nepakaltinamas ir negali atsakyti už įvykdytus nusikaltimus.

Tai, kad A.B.Breivikas nepakaltinamas, psichiatrai pranešė Osle surengtos spaudos konferencijos metu, skelbia naujienų agentūra „Agence France-Presse“. Spaudos konferencijoje psichiatrai pristatė 243 puslapių išsamią ataskaitą apie A.B.Breiviko pischinę būklę.

Ataskaitą apie 32-ejų metų A.B.Breiviko psichinę būklę ruošė du psichiatrai. Buvo surengta 13 susitikimų su A.B.Breiviku. Psichiatrai teigia, kad A.B.Breivikas tinkamai bendradarbiavo.

Pats A.B.Breivikas teigia, kad jis yra sveiko proto.

Kaip skelbia „Reuters“, A.B.Breiviko pripažinimas nepakaltinamu reiškia, kad jis išvengs įkalinimo ir bus priverstinai gydomas psichiatrijos klinikoje. Tačiau VG skelbia, kad, nepaisant ataskaitos, A.B.Breivikas bus teisiamas kaip ir visi kiti nusikaltėliai. A.B.Breiviko byla turėtų būti pradėta nagrinėti kitų metų balandžio 16 dieną. Pagal Norvegijos įstatymus, už A.B.Breiviko įvykdytą nusikaltimą gresia 21 metų įkalinimo bausmė.

Liepos 22 dieną A.B.Breivikas iš pradžių Oslo centre susprogdino sprogmenų prikrautą automobilį, o vėliau jaunimo stovykloje nužudė 69 žmones. Iš viso išpuolių metu žuvo 77 žmonės.

Atnaujinta 15.04 val. Kaip skelbia BBC, psichiatrų manymu, A.B.Breivikas kenčia nuo paranoidinės šizofrenijos. Psichiatrai teigia, kad jis gyvena „savo iliuziniame pasaulyje, kuriame jo mintys ir veiksmai valdomi klaidingų įsitikinimų“. Ekspertai sako, kad A.B.Breivikas save laikė „riteriu-tamplieriumi“ ir žudynes neva vykdė vedinas meilės žmonėms.

Prieš ataskaitos paskelbimą aukų interesams atstovaujantis advokatas Johnas Christianas Eldenas sakė, kad svarbiausia yra tai, jog A.B.Breivikas nebūtų paleistas į laisvę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:30
04:39
00:23

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min