Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 17d. 11:29 , Atnaujinta: 2019 balandžio 17d. 11:44

Žiniasklaida: Paryžiaus Dievo Motinos katedra galėjo užsidegti dėl trumpo sujungimo

Dievo Motinos katedros vaizdai iš vidaus
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Dievo Motinos katedros vaizdai iš vidaus

Pirmadienį gaisras garsiojoje Paryžiaus Dievo Motinos katedroje galėjo kilti dėl trumpo sujungimo toje statinio dalyje, kurioje vyko rekonstrukcijos darbai, prancūzų laikraštis „Le Parisien“ remiasi tyrimui artimu šaltiniu.

Antradienį užgesinus gaisrą buvo pradėtas tyrimas, jo metu apklausta beveik 30 žmonių: rekonstrukcijos darbus atliekančios įmonės darbininkų ir apsauginių.

„Viena iš tyrėjų tiriamų versijų yra ta, kad gaisras kilo dėl elektros (instaliacijos) problemų“, – rašė laikraštis.

Šaltinis paaiškino, kad „galėjo įvykti trumpasis jungimas“, ir sakė, kad tyrėjams kyla klausimų dėl „kėlimo mechanizmų“, naudotų vykdant restauravimo darbus.

Antradienį statybos kompanijos „Europe Echafaudage“, dalyvavusios restauruojant katedrą, atstovai pareiškė, kad vykdant šiuos darbus buvo laikomasi visų saugumo reikalavimų.

„Visos saugumo priemonės ir procedūros buvo vykdomos“, – sakė atstovas Julienas Le Bras, kurį citavo televizija BFM. Būtent jo kompanija buvo atsakinga už pastolių restauravimo darbams įrengimą.

Viena versijų yra, kad pirmadienio gaisras, nuniokojęs Dievo Motinos katedrą, prasidėjo nuo pastolių, įrengtų virš stogo.

Per gaisrą nugriuvo Prancūzijos sostinės simboliu laikomos katedros smailė, įgriuvo stogas.

Šventovė – vienas garsiausių Europos paminklų – buvo statoma Paryžiaus vyskupo Maurice'o de Sully iniciatyva nuo 1163 iki 1345 metų.

XIX amžiuje gotikinė katedra buvo restauruota: sutvarkytos skulptūros, nukentėjusios per Prancūzijos revoliuciją, pastatyta nauja smailė.

Kasmet Victoro Hugo aprašytoje Paryžiaus Dievo Motinos katedroje apsilankydavo apie 13 mln. žmonių.

Suprasti akimirksniu

  • Gaisras Paryžiaus Dievo Motinos katedroje įsiplieskė pirmadienio vakarą, apie 18 val. 50 min. vietos (19 val. 50 min. Lietuvos) laiku
  • Apie 19 val. 50 min. vietos (20 val. 50 min. Lietuvos) laiku įgriuvo katedros smailė, o po kelių valandų didelė stogo dalis jau buvo pavirtusi pelenais
  • Katedra buvo renovuojama, kol kas nežinoma, kokia yra gaisro priežastis. Tam nustatyti pradėtas tyrimas
  • Gaisrą gesino per 400 ugniagesių, vienas jų gelbėjimo operacijos metu sužeistas
  • Šalies prezidentas Emmanuelis Macronas paskelbė, kad per penkerius metus Prancūzija atstatys 850 metų senumo į UNESCO paveldą įtrauktą katedrą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:07
01:20
02:44

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min