Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 22d. 08:13

Žiniasklaida: Šiaurės Korėjos vietos valdžios rinkimuose balsavo 99,98 proc. rinkėjų

Kim Jong Unas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kim Jong Unas

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas sekmadienį atidavė balsą per visuotinius vietos valdžios rinkimus, vyriausybės teigimu, pasižymėjusius beveik 100 proc. rinkėjų aktyvumu, kaip ir visi kiti balsavimai šioje branduolinių ginklų turinčioje valstybėje.

Atsižvelgiant į konkurencijos tarp kandidatų nebuvimą, rinkimai Šiaurės Korėjoje iš esmės yra politinis ritualas, kuris, pasak apžvalgininkų, leidžia vyriausybei užtikrinti ištikimybę Kim Jong Uno režimui ir tvirtinti, kad valdžia atstovauja liaudžiai.

Remiantis paskelbtais skaičiais, šiemet balsavo 99,98 proc. rinkėjų – 0,01 proc. daugiau nei 2015 metais.

Balsuoti negalėjo tik žmonės, „išvykę kelionių po užsienį ar dirbantys vandenynuose“, sekmadienį pranešė valstybinė naujienų agentūra KCNA. Anot jos, net „rinkėjai, kuriuos kamuoja senatvė ar ligos, metė balsalapius į mobilias balsadėžes“.

Izoliuotoje valstybėje vietos valdžios rinkimai rengiami kas ketverius metus. Jų metu renkami provincijų, miestų ir apygardų tarybų nariai. Paprastai balsavimuose dalyvauja 99 proc. faktiškai vienpartinės valstybės rinkėjų, iš kurių 99 proc. išreiškia palaikymą varžovų neturintiems kandidatams.

„Korėjai būdingą į žmogų orientuotą socializmą“ liaupsinantis režimas teigia, kad didelis rinkėjų aktyvumas yra „vienam tikslui atsidavusiųjų vienybės“ pavyzdys.

Kim Jong Unas apsilankė viename iš Šiaurės Hamjongo provincijos balsavimo apylinkių, kur atidavė balsą už du pretendentus į vietos tarybų narius – Ju Song So ir Jong Song Siką, informavo KCNA.

Jis „šiltai paragino juos tapti ištikimais žmonių tarnais ir atlikti savo pareigas: atitikti žmonių lūkesčius ir nepamiršti esant liaudies atstovais“, nurodė KCNA.

Kim Jong Unas 2014 metais pats buvo iškėlęs savo kandidatūrą į valdžios sprendimus mechaniškai patvirtinantį parlamentą –Aukščiausiąjį Liaudies Susirinkimą. Pasak Pchenjano, per tuos rinkimus balsavo kone visi šalies rinkėjai, o palaikymą šalies lyderiui išreiškė 100 proc. balsavusiųjų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie 15min