Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 14d. 12:54

Žiniasklaida: Sudane antivyriausybinius protestus malšino rusų „Wagner“ samdiniai

Protestas Sudane
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Protestas Sudane

Praeitą savaitę Sudaną purčiusius antivyriausybinius protestus padėjo numalšinti privačios rusų karinės bendrovės „Wagner“ samdiniai, praneša „The Times“. Ši informacija pakurstė nerimą, kad Kremlius siekia padėti sustiprinti autokratinį prezidento Omaro al Bashiro režimą. 

Laikraštis pasidalijo nuotraukomis, kuriose – sostinėje Chartume dislokuoti „Wagner“ kovotojai. Nuo gruodžio vidurio vykstančių antivyriausybinių demonstracijų metu sulaikyta daugiau nei 800 žmonių, mažiausiai 19 žuvo.

Laikraščio šaltinis iš Sudano opozicijos pranešė, kad „Wagner“ samdiniai Sudane apmoko vietos saugumo ir žvalgybos tarnybas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Sudanas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Sudanas

Šiuo metu Rusija siekia sutvirtinti prekybos, saugumo ir gynybos ryšius su Užsachario Afrika, kuriai priklauso ir Sudanas.

„The Times“ rašo, kad kaimyninėje Centrinės Afrikos Respublikoje yra dislokuoti šimtai „Wagner“ kovotojų. Birželį jų veiklą Afrikoje bandę ištirti trys rusų žurnalistai buvo nužudyti.

Praeitą savaitę Rusijos opozicionierius Michailas Chodorkovskis, kurio tyrimų centre dirbo žuvę žurnalistai, paskelbė, kad prie jų nužudymo galėjo prisidėti „Wagner“ samdiniai.

Savo ruožtu Maskva tikina, kad žurnalistai žuvo ginkluoto apiplėšimo metu.

Maskva didina savo įtaką CAR nuo 2017 metų. Istoriškai pagrindinė tarptautinė žaidėja šioje šalyje yra Prancūzija, tačiau 2017 metų gruodį Rusija ėmėsi oficialaus vaidmens, kai buvo įgaliota Jungtinių Tautų tiekti ginklus šalies ginkluotosioms pajėgoms ir vykdyti karių apmokymą.

„Facebook“ nuotr./„Wagner“ samdiniai
„Facebook“ nuotr./„Wagner“ samdiniai

Remiantis Vakarų ir nepriklausoma Rusijos žiniasklaida, „Wagner“ samdiniai kariauja Ukrainoje ir Sirijoje. Tai patvirtino kai kurios užsienio vyriausybės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie 15min