Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 23, 14:09 Atnaujinta 2022 06 23, 20:51

Izraelis padėkojo Turkijai už išaiškintą Irano planuotą nusikaltimą

Izraelio būsimasis ministras pirmininkas padėkojo Turkijai už tai, kad ji užkirto kelią Irano rengtam pasikėsinimui į izraeliečių turistus Stambule, dėl kurio žydų valstybės piliečiai buvo skubiai paraginti grįžti namo.
Turistai Turkijoje
Turistai Turkijoje / 123rf.com
Temos: 2 Turkija Izraelis

Šie būsimo laikinosios vyriausybės vadovo, dabartinio Izraelio užsienio reikalų ministro Yairo Lapido komentarai nuskambėjo Turkijai pranešus, kad buvo sulaikyti aštuoni žmonės, kaip manoma, dirbę Irano žvalgybos kuopelei, planavusiai žudyti Izraelio turistus Stambule.

„Esame labai dėkingi Turkijos vyriausybei už šią profesionalią ir koordinuotą veiklą“, – sakė Y.Lapidas po derybų Ankaroje, kuriomis siekta parodyti dvišalių santykių atšilimą.

„Kalbame ne tik apie nekaltų Izraelio turistų žudymą, bet ir apie akivaizdų iraniečių teroro įvykdytą Turkijos suvereniteto pažeidimą“, – sakė Y.Lapidas.

„Esame įsitikinę, kad Turkija žino, kaip atsakyti iraniečiams dėl šiuo reikalo“, – pridūrė jis.

Turkijos privati naujienų agentūra IHA pranešė, kad aštuoni asmenys, kurie ne visi yra Irano piliečiai, buvo suimti per praėjusios savaitės reidą trijuose namuose populiariame Stambulo Bejohlu rajone.

Izraelis praėjusią savaitę paragino savo piliečius nedelsiant išvykti iš Turkijos dėl „galimos“ Irano operatyvininkų keliamos grėsmės.

Iranas ir Izraelis daug metų yra nesutaikomi priešininkai, bet įtampa smarkiai išaugo po virtinės incidentų, dėl kurių Teheranas kaltina izraeliečius.

Neseniai Iranas pareiškė, kad Izraelis nužudė Revoliucinės gvardijos pulkininką Sayyadą Khodai. Jį gegužės 22 dieną prie jo namų Irano sostinėje nušovė ginkluoti motociklininkai.

IHA pranešė, jog Iranas atsiuntė į Stambulą verslininkais, turistais ir studentais apsimetusių agentų, kad jie žudytų izraeliečius, taip keršijant už S.Khodai nužudymą bei kitus išpuolius.

Pranešime sakoma, kad šie iraniečiai susiskirstė į keturias grupes po du žudikus.

„Komandos žudikai, apsigyvenę dviejuose atskiruose kambariuose antrajame ir ketvirtajame vieno viešbučio Bejohlu aukštuose, buvo [sulaikyti]; jie turėjo daug ginklų ir šaudmenų“, – sakoma IHA pranešime.

Turkija yra mėgstama izraeliečių atostogų vieta, net ir po daugiau nei dešimtmetį trukusio abiejų šalių diplomatinio ginčo.

Pastaraisiais mėnesiais Ankara ir Izraelis užmezgė glaudesnius ryšius, o Turkijos lyderiai pabrėžė Izraelio reikšmę Turkijos turizmo sektoriui.

Y.Lapidas nurodė, kad Turkija yra pagrindinė izraeliečių kelionių kryptis.

Jis pridūrė, kad vyksta derybos dėl to, kad žydų valstybės oro transporto bendrovės galėtų pradėti tiesiogiai skraidyti į Stambulą ir pietinėje šalies pakrantėje įsikūrusius miestus.

„Tikimės, kad labai artimoje ateityje Izraelio turistai galės be baimės sugrįžti į Turkiją“, – sakė Y.Lapidas.

Abi šalys taip pat svarsto galimybes atnaujinti nutrauktą dujotiekio projektą, kuriuo Izraelio gamtinės dujos būtų siunčiamos į Europą.

Dujotiekis eitų per ginčytinus rytinius Viduržemio jūros vandenis, į kuriuos pretenzijas reiškia ir Turkija, ir Graikija.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min