Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Policininkas JAV vien remiantis gandais pripažintas nužudęs žmoną

Pareigūnas vykdo tyrimą.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Pareigūnas (asociatyvinė nuotrauka)
Šaltinis: 15min
0
A A

Čikagos policininkas, seržantas Driu Petersonas pripažintas kaltu nužudęs trečią iš savo keturių žmonų. Vyrui paskirta 60 metų nelaisvės, mat Ilinojaus valstijoje mirties bausmės nėra. Tai pirma byla Ilinojaus valstijoje, kuomet teismas, kaip teigiama, rėmėsi vien gandais.

Kaip praneša usatoday.com, D.Petersonas buvo suimtas 2009 metais. Iki arešto vyras dalyvaudavo pokalbių laidose, išjuokdavo autoritetus, net siūlė pasimatyti laidoje „Laimėk pasimatymą su Driu“. Jo išgarsėjimas paskatino sukurti televizijos filmą.

Viskas prasidėjo nuo baisaus atradimo. 2004 metų kovo 1 dieną kaimynas rado moters kūną. Moteris, vardu Ketlyn Seivio aptikta maudymosi kubile. Ant jos galvos buvo matyti žaizda. Buvo manoma, kad tai nelaimingas atsitikimas. Tikėta, jog 40 metų moteris, dirbusi sesele, paslydo lipdama maudytis. Su šia moterimi vyras buvo jau metus išsiskyręs. Tačiau, kai 2007 metais dingo jo ketvirtoji žmona, 23 metų Steisė Peterson, policija ekshumavo kūną ir perklasifikavo nusikaltimą į žmogžudystę.

Manoma, kad K.Seivio, savo trečiąją žmoną, vyras nužudė paskatintas finansinių motyvų. Jos namas buvo vertas 300 tūkst. dolerių. 

12 žiuri narių trylika valandų tarėsi, kol paskelbė sprendimą. Valstybės kaltintojai įtaria, jog jis nužudė dingusią S.Peterson, nes ji nurodė D.Petersoną galėjus nužudyti trečią žmoną K.Seivio. Jaunos merginos kūnas taip ir nebuvo rastas. Pats D.Petersonas teigia, kad jauna žmona pabėgo su kitu vyru ir yra gyva. 

Rėmėsi gandais

Teigiama, kad nebuvo jokių fizinių įrodymų, kad buvęs policininkas nužudė savo trečią žmoną, K.Seivio. Teisme buvo remiamasi moters pareiškimais apie savo vyrą kitiems asmenims. Remtasi ir dingusios jaunos žmonos S.Peterson buvusiais pasakojimais. Teismas pripažino, kad esamomis sąlygomis tokie įrodymai yra galimi.

K.Seivio savo draugei K.Anderson buvo pasakojusi, jog vyras buvo ją įspėjęs: „Galiu tave nužudyti ir tai atrodys tarsi nelaimingas atsitikimas.“ „Seivio taip bijojo dėl savo gyvenimo, kad po čiužiniu laikė peilį“, – teisme pasakojo draugė.

Koledžo studentas teisme teigė nė sekundei nesuabejojęs, jog mamą nužudė tėvas.

Teisme liudijo dingusios S.Peterson pastorius Jefas Pachteris. Jis pasakojo merginos jam perduotus pastebėjimus. Mergina pastoriui buvo papasakojusi, jog jos vyras atsikėlė vidury nakties ir išėjo, maždaug tuo metu ir buvo nužudyta 40-etė K.Seivio. Vėliau vyras mokė savo jauną ketvirtą žmoną meluoti policijai. Tai teisme liudijo pastorius.

Buvęs policininko kolega teisme pasakojo, jog vyras teiravosi jo, ar jis gali pasiūlyti žudiką, kuris už 25 tūkst. nužudytų K.Seivio, tačiau teigė niekad nemanęs, kad tai rimta. Netrukus po to, kai moteris buvo rasta D.Petersonas pasakė: „Paslaugos, kurios prašiau – jau nebereikia.“

Patologų vertinimas

Medicinos patologai teisme tvirtino, jog moters žaizdos kaip nelaimingo atsitikimo. Tiesa, vienas gerai žinomas ir patyręs patologas teigė, jog vieno kritimo metu neįmanoma susižeisti ir galvos, ir turėti 14 mėlynių priekinėje kūno dalyje. 

Paskutiniu liudytoju teisme tapo K.Seivio ir D.Petersono sūnus, 19-etis Tomas Petersonas. Koledžo studentas teisme teigė nė sekundei nesuabejojęs, jog mamą nužudė tėvas.

Ekspertai sunerimo

Žudiku paskelbtas D.Petersonas, teigiama, vieną dieną gali būti išteisintas. Jo atstovai teigia svarstantys teikti apeliaciją ir nukeliauti iki aukščiausiojo JAV teismo. Jų teigimu, Ilinojaus valstijos teisė yra antikonstitucinė. 

Teisės ekspertai teigė esantys sunerimę šia precedentine, gandais paremta byla. Tai pirma tokia byla Ilijonaus istorijoje, kurioje remiamasi informacija, kuri buvo kažkam pasakyta ir priimta kaip liudijimai. 
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min