Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žmonės Pakistane pasmerkiami žiauriai vergijai ir pasiskolinę kelis šimtus eurų

Moteris plytų gamykloje Pakistane
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Moteris plytų gamykloje Pakistane
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

28 metų Hanifas Masihas daugiau negu šešiolika metų vergavo viename iš Pakistano plytų fabrikų. Jo likimą pakeitė viena pagalbos organizacija, kuri nusprendė vyrą kartu su jo žmona ir dviem vaikais išpirkti. Šiuo metu jie gyvena itin skurdžiai, tačiau yra laimingi, kad baigėsi ilgus metus trukęs košmaras. Vis dėlto, tokių žmonių kaip Hanifas istorijos nėra retos Pakistane, rašo savaitraštis „Spiegel“. Kai kurie žmonės į vergiją čia būna parduodami net ir už 30 JAV dolerių.

Už savo išlaisvinimą Hanifas turėtų dėkoti nedidelės krikščionių pagalbos organizacijos „Plati vizija“ įkūrėjui Shahzadui Kamranui. Būtent jis sumokėjo 50 tūkstančių Pakistano rupijų (apie 390 eurų) plytų fabriko savininkui mainais už vyro paleidimą į laisvę.

Indijoje ir Pakistane žmonės į vergiją kai kada yra parduodami už 30 ar 40 JAV dolerių.

H.Masihas buvo vienas iš šiuo metu pasaulyje esančių apie 35,8 mln. vergų. Šiuolaikiniai vergai verčiami kirsti medžius Amazonės džiunglėse, sėti laukus Afrikos šalių ūkiuose, dirbti dailidėmis arabų šalyse ir atlikti nekvalifikuotus darbus žvejybos laivuose netoli Tailando krantų. Be to, nemažai žmonių visame pasaulyje prieš jų valią verčiami užsiiminėti prostitucija.

Nors daugelis galvoja, kad vergija išnyko pasaulyje prieš daugybę metų, tačiau jos apraiškų iki šiol galima atrasti beveik visose valstybėse. Tiesa, lyginant su ankstesniais laikais, vergų kaina šiandien yra ypatingai žema. Štai Indijoje ir Pakistane žmonės į vergiją kai kada yra parduodami už 30 ar 40 JAV dolerių.

Pakistanas užima trečią vietą pasaulyje po Indijos ir Kinijos pagal šalyje esančių vergų skaičių. Manoma, kad Pakistane daugiau negu 2 mln. žmonių gyvena ir dirba vergovės sąlygomis. Labai dažnai šių žmonių laisvė yra išmainoma į būstą ir maistą.

H.Masihas į vergijos spąstus pateko būdamas 12 metų.

H.Masihas į vergijos spąstus pateko būdamas 12 metų. Tuo metu jo tėvai iš plytų gamyklos savininko pasiskolino 35 tūkstančius rupijų (275 eurus), kurių jiems trūko norint pasistatyti dviejų kambarių namą.

Pinigai buvo paskolinti, tačiau H.Masiho šeimos buvo pareikalauta gyventi ir dirbti gamykloje iki skolos išmokėjimo pabaigos. Pradžioje šeima galvojo, kad skola bus atsikratyta per kelerius metus.

Septynių asmenų šeima buvo apgyvendinta iš molio drėbtoje troboje, kurioje iš viso gyveno apie 50 žmonių. Iš būsto jie galėjo išeiti tik gavę gamyklos viršininkų leidimą. Per savaitę jie turėjo vieną laisvą dieną, o visomis likusiomis dienomis į darbą keldavosi trečią valandą ryto.

„Jeigu vienas ar du vaikai taip pat dirbdavo, per savaitę galima buvo uždirbti iki 3000 rupijų (24 eurus). Kiekvieną savaitę 1000 rupijų buvo nuskaičiuojama paskolos grąžinimui. Už likusius pinigus buvo įmanoma šeimą pamaitinti duona ir lęšiais. Jeigu kas nors susirgdavo ir reikėdavo pirkti vaistus arba kviesti gydytoją, vėl turėdavome skolintis“, – pasakoja H.Masihas.

Tačiau nepaisant nuolatinių įmokų ir sunkaus darbo šeimos, skolos taip ir nemažėjo. 

Tačiau nepaisant nuolatinių įmokų ir sunkaus darbo, šeimos skolos nemažėjo. Atvirkščiai, skolos augo gamyklos savininkui pradėjus taikyti dideles palūkanas, klastojant buhalteriją ir skolinantis nenumatytoms išlaidoms.

Kuomet H.Masihas sulaukė pilnametystės, jis pažadėjo dirbti iki tol, kol skola bus apmokėta. Jo tėvai buvo išleisti į laisvę.

Sulaukęs 22 metų, H.Masihas pasipiršo gamykloje sutiktai merginai. Savo vestuvių puotai vyriškis pasiskolino dar 230 eurų. Be to, H.Masiho žmonai gimdant buvo būtina atlikti Cezario pjūvį, kuris kainavo papildomus kelis šimtus eurų. Labai greitai šeima susilaukė ir antro vaiko. Visą šį laiką H.Masifas pinigus skolinosi iš to paties plytų gamyklos savininko ir dar sparčiau grimzdo į skolas.

Ekspertai teigia, kad su nepaklusniais vergais daugelyje Pakistano plytų gamyklų elgiamasi itin žiauriai. Kai kurie iš jų yra gyvi įmetami į degimo krosnis.

Ekspertai teigia, kad su nepaklusniais vergais daugelyje Pakistano plytų gamyklų elgiamasi itin žiauriai. Kai kurie iš jų yra gyvi įmetami į degimo krosnis.

„Pasirinkimas niekada nėra lengvas. Jie visi tikisi, kad bus išgelbėti“, – teigė S.Kamranas, paklaustas apie tai, kokiu būdu yra nusprendžiama, kuris žmogus bus išpirktas ir paleistas į laisvę.

„Bet negaliu nupirkti laisvės visiems“, – pridūrė „Plati vizija“ įkūrėjas.

Vyras teigia, kad kaip krikščionis jis jaučia pareigą padėti šiems likimo nuskriaustiems žmonėms. Būtinas lėšas organizacija renka bendradarbiaudama kartu su įvairiomis krikščionių organizacijomis JAV ir Europos šalyse.

Be to, nemažai pinigų šiai organizacijai skiria iš turtingi Pakistano nekilnojamojo turto savininkai ir stambūs verslininkai.

Komentarai
Temos Pakistanas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min