Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žudyti Dievo vardu – šėtoniška, sako popiežius

Lenkijoje viešintis popiežius Pranciškus meldėsi prie stebuklingu laikomo Juodosios Madonos paveikslo
„Scanpix“/AP nuotr. / Popiežius Pranciškus
Šaltinis: BNS
3
A A

Popiežius Pranciškus trečiadienį aukojo mišias už prancūzų kunigą Jacques'ą Hamelį, liepą žiauriai nužudytą per džihadistų išpuolį, ir pareiškė, kad žudymas Dievo vardu yra „šėtoniškas“ aktas.

„Žudyti Dievo vardu – šėtoniška“, – savo pamoksle sakė pontifikas.

Tarp mišių dalyvių buvo ir apie 80 piligrimų iš šiaurės Prancūzijos Ruano vyskupijos, kur įvyko minėtas išpuolis.

„Jis buvo kankinys“, sakė popiežius apie J.Hamelį ir pavadino jį „geru, nuolaidžiu žmogumi“, kuris buvo nužudytas „kaip nusikaltėlis“.

„Būtų gerai, jei visos religinės konfesijos sutartų, kad žudyti Dievo vardu yra šėtoniška“, – pareiškė pontifikas.

Liepos 26-ąją du jauni džihadistai įsiveržė į bažnyčią Sent Etjen diu Ruvrė miestelyje ir perrėžė gerklę rytines mišias aukojusiam senyvam kunigui kelių parapijiečių akivaizdoje.

Trečiadienį Popiežius ankstyvąsias mišias aukojo koplyčioje, esančioje Vatikano viešbutyje „Domus Sanctae Marthae“ (Šv. Mortos namai), kuriame gyvena Pranciškus. Per pamaldas ant altoriaus buvo padėta velionio kunigo nuotrauka.

„Mūsų dienomis Bažnyčia turi daugiau krikščionių kankinių nei pirmaisiais amžiais“, – sakė pontifikas per pamokslą italų kalba. Kad suprastų svečiai, jo homilija buvo verčiama į prancūzų kalbą.

Krikščionys dabar yra persekiojami, „kalinami, kankinami ir žudomi, nes nesutinka atsisakyti Jėzaus“, – sakė jis.

„Toks žiaurumas reikalaujant apostazės yra šėtoniškas“, – pažymėjo jis. Apostazė yra žmogaus religinių įsitikinimų atsisakymas.

Anksčiau šį mėnesį Pranciškus susitiko su Prancūzijos prezidentu Francois Hollande'u ir su juo aptarė minėtą išpuolį. Rugsėjo 24 dieną jis susitiks su 86 žmonių, žuvusių per džihadistų surengtą sunkvežimio ataką Nicos kurorte liepos 14-ąją, artimaisiais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min