Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Blogosfera: žuvo asmuo, kaip teigiama, filmavęs L.Kaczynskio lėktuvo katastrofos vietą (video)

Per aviakatastrofą žuvo Lenkijos prezidentas L.Kaczynskis ir dar mažiausiai 87 keleiviai.
„Scanpix“ nuotr. / Per aviakatastrofą žuvo Lenkijos prezidentas L.Kaczynskis ir visas Lenkijos politikos žiedas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaip ir Drąsiaus Kedžio tragedijos atveju, Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio katastrofa apaugo mitais ir versijomis.

Speciali rubrika, skirta Lechui Kaczynskiui

Jau daugiau nei savaitę po internetą klaidžioja katastrofos vietoje iškart po nelaimės nufilmuotas vaizdelis. Jo interpretatoriai teigia, neva galima girdėti po katastrofos aidinčius šūvius, matyti likusius gyvus (o vėliau, suprask, nušautus) pilotus. Tačiau ekspertai vienbalsiai neigia tokią sąmokslo teoriją ir teigia jokių „ženklų“ šiuose vaizduose neįžiūrintys. Neva taip sproginėti gali ir degančios padangos, ir prezidento apsaugininkų šoviniai, ir netgi degančio miško šakos.

Tačiau vėl įpilta benzino į ugnį. Todėl vadinamoji sąmokslo teorija įgauna naują pagreitį. Portalas MIGNEWS.com paskelbė, kad Kijeve nužudytas asmuo, nufilmavęs šiuos dokumentinius kadrus, kuriuose neva „galima įžiūrėti ir kažką daugiau“.

Dar prieš balandžio 23 d. tinklaraščiuose pasirodė žinia, kad asmuo, įkrovęs žemiau matomą vaizdo failą į YouTube.com, buvo nužudytas.

Ką matote vaizdelyje?

Šiame vaizdelyje matomi dar tebedegantys prezidento lėktuvo dalių vaizdai, girdimi šūksniai miške ir keturis kartus nuskamba garsai, panašūs į šūvius. Filmuotojas riebiai keikiasi rusų kalba.

Kai kas čia įžiūri žmonių siluetus tarp medžių. Balsų maišalynėje (anglų ir rusų kalbomis) neva galima išgirsti sakinį „nešaudykite“. Tinklaraštininkai mano, kad tai Rusijos specialiųjų tarnybų pareigūnai, atvykę į tragedijos vietą naikinti pėdsakų.

Gruzijos ir Ukrainos žiniasklaida iš pradžių pranešė, kad šių kadrų autorius buvo užpultas Kijevo apylinkėse. Sunkiai sužeistas peiliu vaikinas nuvežtas į ligoninę. Iškart po to, kaip pranešama, balandžio 16 d., ligonis dar kartą buvo užpultas palatoje, jam nuplėšta kvėpavimo kaukė, smogta peiliu. Paskui vyrukas mirė. Tačiau mirties ir užpuolimo faktai nebuvo skelbiami oficialios žiniasklaidos, todėl negalima iki galo pasitikėti tokios informacijos skleidėjais.

Gali būti, kad visa ši istorija išgalvota, gal tai tiesa, tačiau žmogus žuvo dėl sutapimų virtinės.

Dar vienas šios istorijos niuansas: balandžio 22 d. agentūra „Interfaks“ pranešė, kad Lenkija laikinai atsisakė viešinti sudužusio lėktuvo borto prietaisų duomenis. Lenkijos generalinis prokuroras Andrzejus Seremetas laikraščiui „Gazeta“ sakė, kad iš pradžių Rusija visą medžiagą sutvarkys, įrašys į laikmeną ir tik tuomet lenkai spręs, ar reikia viešinti duomenis. 

VIDEO: KATASTROFA SAMOLOTU SMOLENSK PIERWSZE NAGRANIE NAPISY
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min