Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 29d. 09:39

Žvaigždės reikalauja paleisti R.Polanskį

Pernai Kanų kino festivalyje R.Polanskį lydėjo Prancūzijos kultūros ministrė Christine Albonel (kairėje) ir aktorė Valerie Lemercier.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Pernai Kanų kino festivalyje R.Polanskį lydėjo Prancūzijos kultūros ministrė Christine Albonel (kairėje) ir aktorė Valerie Lemercier.

Garsiausios kino žvaigždės pateikė Šveicarijos valdžiai peticiją, kurioje prašoma paleisti sekmadienį suimtą režisierių Romaną Polanskį.

Peticiją pasirašė ir tokios žinomos Europos aktorės kaip italė Monica Bellucci, prancūzė Fanny Ardent. „Neleistina, kad tarptautinio lygio kultūros renginiu būtų pasinaudota areštuoti R.Polanskį", – teigiama peticijoje.

Kiek anksčiau prieš garsaus lenkų kilmės režisieriaus suėmimą Šveicarijoje pasisakė ir Prancūzijos valdžia, nes R.Polanskis yra Prancūzijos pilietis. Kultūros ministras Fredericas Mitterand'as „Oskaro" laureato areštą pavadino siaubingu ir užsiminė, kad jau aptarė galimus R.Polanskio paleidimo variantus su šalies prezidentu Nicolas Sarkozy. Be to, artimiausiu metu Prancūzijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministerijos ketina kreiptis į JAV prezidentą Baracką Obamą, kad šis suteiktų režisieriui malonę ir pagaliau baigtų jam iškeltą bylą.

Į Ciurichą atvykusį R.Polanskį Šveicarijos policija suėmė remdamasi dar 1978 metais JAV išduotu orderiu, nes kai teismas jį pripažino kaltu dėl nepilnametės išprievartavimo, kūrėjas pabėgo iš Amerikos.

2008-ųjų gruodį režisieriaus advokatai kreipėsi į Los Andželo teismą, kad kino pažibai iškelti kaltinimai būtų panaikinti. Jų prašymą palaikė ir nukentėjusioji Samantha Geimer, kuriai pernai suėjo 45 metai. 2009-ųjų vasarį Los Andželo teisėjas Peteris Espinoza atmetė R.Polanskio prašymą ir pareiškė, kad nagrinės jį tik tuo atveju, jei kaltinamasis iki gegužės 7 dienos pats atvyks į Los Andželą. P.Espinoza pažadėjo garantuoti režisieriui saugumą, tačiau šis į JAV taip ir neatskrido.

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min