Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žvaigždžių karai Žemėje: Japonija ruošiasi numušti Šiaurės Korėjos palydovą

Raketa Patriot
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Raketų sistemos PATRIOT
Šaltinis: 15min
0
A A

Japonija svarsto galimybę sunaikinti Šiaurės Korėjos palydovą, kurį Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika ruošiasi paleisti balandžio viduryje. Tokiu pareiškimu šeštadienį pasaulį nustebino Japonijos gynybos ministras Naoki Tanaka.

„Šiuo metu mes svarstome keletą veiksmo planų. Palydovo sunaikinimas – vienas iš jų“, – sakė ministras.

N.Tanaka pabrėžė, kad jo vadovaujama organizacija įdėmiai seka įvykius Šiaurės Korėjoje. Ministerijos ekspertai peržiūri ir ankstesnių Šiaurės Korėjos palydovų skrydžių ir raketų bandymų medžiagą, informuoja agentūra ITAR-TASS.

Palydovą numuš raketomis?

Japonijos Gynybos ministerija svarsto galimybę specialiai šiam tikslui skirti zenitinę raketų sistemą „Patriot“ ir keletą eskadrinių minininkų, aprūpintų modernia daugiafunkcine valdymo sistema IGIS.

Šiaurės Korėja šią savaitę pareiškė ketinanti paleisti į kosmosą raketą nešėją „Unha-3“ („Paukščių takas“), kuri į orbitą nugabens ryšių palydovą „Kwangmyongsong-3“ („Ryški žvaigždė“).

Raketos startas planuojamas tarp šių metų balandžio 12 ir 16 dienos ir bus skirtas pirmojo šios komunistinės šalies lyderio Kim il Sungo gimimo šimto metų jubiliejaus paminėjimui. Be to, pabrėžiama, kad šis kosminis skrydis yra skirtas tik taikiems tikslams, praneša Šiaurės Korėjos naujienų agentūra KCNA.

Šiaurės Korėjos planus iškart pasmerkė Japonija. Šios šalies vyriausybės atstovai pareiškė, jog raketos skrydis pažeis Jungtinių Tautų (JT) rezoliuciją, draudžiančią Šiaurės Korėjai atlikti ilgojo nuotolio balistinių raketų bandymus.

Paskutinį tokį palydovo paleidimą į kosmosą su raketa „Unha-2“ Šiaurės Korėja atliko 2009 metų balandį. Nors Šiaurės Korėja tada pareiškė, kad palydovas sėkmingai pasiekė numatytą orbitą ir transliavo į Žemę komunistines patriotines dainas, tačiau nepriklausomi stebėtojai šios žinios nepatvirtino.

Šiaurės Korėja buvo apkaltinta tuo, kad jos kosminė programa – tai tik priedanga balistinių raketų, galinčių nešti branduolinį ginklą, bandymams.

JT Saugumo Taryba tada pasmerkė Šiaurės Korėjos veiksmus ir paskelbė, kad ši šalis pažeidė anksčiau priimtas JT rezoliucijas. Atsakydama į tai Šiaurės Korėja pareiškė pasitraukianti iš šešiašalių derybų dėl branduolinio nusiginklavimo ir išsiuntė iš šalies TATENA inspektorius.

BBC primena, kad dar šių metų vasarį Pchenjanas pasižadėjo nutraukti ilgojo nuotolio raketų bandymus. Tai buvo viena iš susitarimo, pagal kurį JAV atgabentų į Šiaurės Korėją 240 tūkst. tonų maisto produktų, sąlygų.

Kvies žurnalistus stebėti palydovo startą

BNS praneša, kad Šiaurės Korėja šeštadienį pareiškė pakviesianti užsienio ekspertus ir žurnalistus stebėti kosminio palydovo paleidimo, kurį Jungtinės Valstijos ir kitos šalys laiko užmaskuotu karinės ilgojo nuotolio raketos bandymu.

Korėjos kosminių technologijų komitetas „pakvies patyrusius kosmoso mokslo ir technologijų ekspertus bei žurnalistus“ aplankyti raketos paleidimo aikštelę ir planuojamą palydovo paleidimą ateinantį mėnesį, nurodė valstybinė naujienų agentūra.

VIDEO: Korean satellite Kwangmyŏngsŏng

VIDEO: Kwangmyongsong 1

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min