Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žvilgsnis į Ekvadoro ambasadą: kokios sąlygos sudarytos Julianui Assange'ui

Julianas Assange'as
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Julianas Assange'as
Šaltinis: 15min
0
A A

„WikiLeaks“ įkūrėjui Julianui Assange'ui, besislepiančiam nuo Didžiosios Britanijos policijos Ekvadoro ambasadoje Londone, sudarytos visai neblogos sąlygos, naujienų agentūrai AFP teigia jo draugai. Dienomis J. Assange'as sportuoja ant jam duoto bėgimo takelio, dirba su kompiuteriu, o maistą gaminasi mikrobangų krosnelėje.

Vaughanas Smithas, buvęs kariuomenės pareigūnas, kurio namuose 41-erių J. Assange'as gyveno ilgiau nei metus, kai jam buvo skirtas namų areštas, sakė, kad sąlygos Ekvadoro ambasadoje yra paprastos, tačiau pakankamai patogios.

„Tai tikrai nėra blogiau nei kalėjimo kameroje, – AFP sakė jis. – Pagrindinė priežastis, kodėl ten nėra blogiau – jis laisvai gali naudotis kompiuteriu ir internetu. Jis gali dirbti, o tai jam yra svarbiausia.“

J.Assange'as nėra palikęs ambasados teritorijos nuo birželio 19 dienos, kai jis Ekvadoro paprašė politinio prieglobsčio tam, kad išvengtų ekstradicijos į Švediją, kur jis norimas apklausti dėl kaltinimų seksualiniais nusikaltimais. „WikiLeaks“ įkūrėjas tvirtina bijąs būti perduotas JAV, kur jis susilauktų mirties bausmės už paviešintas JAV diplomatų ir kariuomenės paslaptis.

Ekvadoras sutiko suteikti jam politinį prieglobstį, tačiau jis negali iškelti kojos iš ambasados, kadangi Didžioji Britanija atsisakė garantuoti saugų jo išvykimą iš šalies.

V. Smithas J. Assange'ą aplankė praėjusią savaitę. Pasak jo, ambasadoje, kuri įsikūrusi Viktorijos laikų stiliaus bute, jam duotas bėgimo takelis, dušas ir mikrobangų krosnelė.

„Jo virtuvinės sąlygos yra tikrai labai elementarios, – pasakojo V. Smithas, juokaudamas, kad J. Assange'as tikriausiai negauna maisto iš prabangios „Harrods“ parduotuvės, kuri yra visai šalia. – Manau, kad jis moka už savo maistą, ir dabar jis neturi tokių pinigų.“

„Kaip buvusio programišiaus kambarys, jis yra tikrai labai švarus ir tvarkingas“, – kalbėjo V. Smithas.

Anot draugo, J. Assange'as padalino jam skirtą nedidelį kabinetą į dvi dalis – gyvenamąjį kambarį ir darbo vietą. V. Smithas pajuokavo, kad dabar jo kambarys yra tvarkingesnis nei kai jie anksčiau gyveno viename name. „Kaip buvusio programišiaus kambarys, jis yra tikrai labai švarus ir tvarkingas“, – kalbėjo V. Smithas.

J. Assange'as ambasadoje gali priimti ir svečius, ir užsiimti savais darbais. „Jis turi išspręsti gana daug problemų – jis kaunasi teismuose su „Visa“ ir „MasterCard“, yra šie Švedijos reikalai, jis mėgina tvarkyti ir „WikiLeaks“, – pasakojo ambasadoje besilankęs draugas. J.Assange'as pradėjo teismų maratoną su kredito kompanijomis, kadangi jos atsisakė pervesti paramą, skirtą jo interneto svetainei.

Pasak V.Smitho, jis ir J.Assange'as išliko draugais, nepaisant to, kad jis tikriausiai praras 20 tūkst. svarų sterlingų (beveik 88 tūkst. litų), kuriuos sumokėjo kaip užstatą, kai „WikiLeaks“ įkūrėjas buvo sulaikytas 2010 metais.

„Dar nėra aišku, ar aš tikrai praradau savo pinigus“, – AFP sakė V. Smithas.

Spauda anksčiau pranešė, kad J.Assange'as ambasadoje sėdi po dirbtinės saulės šviesos lempa. „WikiLeaks“ atstovo spaudai Kristinno Hrafnssono teigimu, į jo kambarį pro langą patenka ir šiek tiek saulės spindulių.

Neprabangios gyvenimo sąlygos J.Assange'ui nėra naujiena – po to, kai 2006 metais buvo įkurta „WikiLeaks“, jis nuolat važinėjo iš vieno miesto į kitą, dažnai miegodamas ant sofų draugų namuose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min