Dabar populiaru
Publikuota: 2015 liepos 7d. 05:43

Tūkstančiai žydų bėga iš Rusijos, baimindamiesi Vladimiro Putino režimo

Vladimiras Putinas piešinyje vaizduojamas kaip II pasaulinio karo vokiečių diktatorius Adolfas Hitleris
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Putinas piešinyje vaizduojamas kaip II pasaulinio karo vokiečių diktatorius Adolfas Hitleris

Dar prieš metus Vladimiras Jakovlevas buvo viena iš ryškiausių Rusijos žiniasklaidos figūrų, o dabar jis gyvena ramų gyvenimą Izraelyje, Tel Avive, atsisakęs rusiško paso, rašo rferl.org.

„Kommersant“ leidyklos įkūrėjas ir žurnalo „Snob“ įkūrėjas – vienas iš Rusijos žydų, pasitraukusių gyventi į, jų manymu, ramesnį Izraelį. „Didelė Rusijos problema yra tai, kad vertybių sistema šioje šalyje yra sunaikinta“, – teigė V.Jakovlevas.

„Gyvenimas čia primena rusišką ruletę. Kiekvieną rytą tu pasuki ją ir nežinai, kuo viskas baigsis“, – teigė buvęs žurnalistas, pasakodamas apie Rusiją, aneksavusią Krymą ir sukėlusią karą Ukrainoje.

Izraelio statistikos departamento teigimu, 2014 metais šalies pilietybės paprašė net 4685 buvę Rusijos gyventojai. Tai dvigubai daugiau nei per ankstesnius metus.

Tiesa, V.Jakovlevas nelaiko savęs paprastu emigrantu. Jo teigimu, jis yra pabėgėlis. „Žmonės dažniausiai emigruoja dėl buitinių priežasčių. Žmonės šiuo metu palieka Rusiją, nepaisant to, kad visai norėtų ten gyventi“, – pasakojo V.Jakovlevas.

Izraelio imigracijos pareigūnas Zejevas Chaninas teigė, kad pastaruoju metu padaugėjo jaunų, išsilavinusių žmonių, kurie atvyksta gyventi į Izraelį iš Maskvos ar Sankt Peterburgo.

„Vidutinis išsilavinimo lygis labai pakilęs. Dauguma imigrantų yra akademinių sričių ekspertai, kūrybinė inteligentija“, – pasakojo Z.Chaninas.

Vidutinis išsilavinimo lygis labai pakilęs. Dauguma imigrantų yra akademinių sričių ekspertai, kūrybinė inteligentija, – pasakojo Z.Chaninas.

Vienas tokių ir žurnalistas bei dramaturgas Michailas Kalužskis. Jis savo akimis matė Maidano įvykius ir buvo sukrėstas skirtumo, kuris matyti antivyriausybiniuose protestuose Rusijoje ir Ukrainoje.

„Supratau, kad mūsų protestai buvo beviltiški. Po Bolotnajos protestų 2012 metais rusai ėjo į restoranus, kad pavakarieniautų. Ukrainiečiai niekur nesiskirstė, kol jų reikalavimai nebuvo išgirsti“, – pasakojo M.Kalužskis.

Po protestų M.Kalužskis prarado savo darbą Sacharovo žmogaus teisių organizacijoje. Daugelį tokių nevyriausybinių organizacijų pražudė V.Putino pasirašytas įstatymas, kuris paskelbė jas „užsienio agentėmis“.

„Mūsų centro finansinė situacija katastrofiškai pablogėjo, kai prasidėjo kalbos apie užsienio agentus. Vakarų fondai nebenorėjo finansuoti organizacijų, kurios bet kada galėjo būti uždarytos, o jų turtas areštuotas“, – teigė žurnalistas.

Mūsų centro finansinė situacija katastrofiškai pablogėjo, kai prasidėjo kalbos apie užsienio agentus. Vakarų fondai nebenorėjo finansuoti organizacijų, kurios bet kada galėjo būti uždarytos, o jų turtas areštuotas, – teigė žurnalistas.

2014 metų rudenį Sacharovo centras atsisakė teatrinių projektų finansavimo, prie kurių prisidėdavo ir M.Kalužskis. Paskutiniu postūmiu emigracijai jam tapo Krymo aneksija.

„Po Krymo aneksijos mūsų šeima nusprendė pasitraukti, atsiriboti nuo šios valdžios“, – sakė jis. Dabar M.Kalužskis su šeima gyvena Tel Avivo priemiestyje, o jo sūnus lanko žydišką mokyklą ir jau neblogai pramoko hebrajų kalbos.

V.Jakovlevas taip pat nežada grįžti, įsikūręs su žmona Tel Avive, erdviame bute, pilname gėlių. Jo teigimu, Rusijoje nebėra ko pasiilgti. „Mūsų draugai čia beveik tie patys, kaip ir Maskvoje“, – pasakojo jis.

„Gyvename tame pačiame name su daugeliu žmonių, su kuriais bendravome Maskvoje. Išėjęs į gatvę kasdien sutinku iš ten atvykusius žmones. Niekas neturėtų būti verčiamas kęsti tų dabartinės Rusijos nesąmonių“, – kirto V.Jakovlevas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min