Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žydas JAV teisme prisipažino juodojoje rinkoje prekiavęs žmonių organais

Chirurgas
Photos.com nuotr. / Chirurgas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Brukline gyvenantis 60-metis Izraelio pilietis Levy Itzhakas Rosenbaumas, kuris kaimynams sakėsi besiverčiąs nekilnojamojo turto verslu, teisme prisipažino kaltu dėl prekybos žmonių organais juodojoje rinkoje. Tai pirmas kartas istorijoje, kai JAV teisme sprendžiama byla dėl prekybos žmonių organais juodojoje rinkoje, skelbia užsienio žiniasklaida.

L.I.Rosenbaumas teisme prisipažino, kad jis Federalinio tyrimų biuro (FTB) agentams, apsimetusiems pirkėjais, siūlė pirkti žmogaus inkstą už 160 tūkst. JAV dolerių. Be to, vyras prisipažino pardavęs dar tris inkstus, kurie buvo transplantuoti JAV ligoninėse nuo inkstų nepakankamumo besigydantiems pacientams, rašo CNN.

„Aš esu tas vadinamasis piršlys“, – teisėsaugininkų įrašuose skamba L.I.Rosenbaumo frazė, ištarta inksto pirkėjais apsimetusiems pareigūnams.

Jie L.I.Rosenbaumui pasakojo sukurtą istoriją esą inkstas reikalingas sergančiam dėdei, nes jam jau dvejus metus atliekamos dializės, o organo transplantacijai jis per tą laiką esą taip ir nesulaukė. Pirmą kartą su FTB agentais prekyba juodojoje rinkoje užsiimantis vyras susitiko 2008 metų vasarį, po trijų dienų, kai agentai su juo susisiekė telefonu.

Jau pirmame susitikime L.I.Rosenbaumas įvardijo inksto kainą: 150 tūkst. JAV dolerių. Vėliau kaina dar padidinta iki 160 tūkst. JAV dolerių aiškinant, kad Izraeliui išleidus prekybą organais draudžiantį įstatymą tapo sunkiau surasti donorų.

„Aš seniai tuo užsiimu. Turiu jums paaiškinti vieną dalyką: pirkti ar parduoti žmonių organus yra nelegalu, todėl pirkti jo jūs negalite. Tai, ką jūs darysite, tai kompensuosite donoro paieškoms skirtą laiką“, – tokie vyro žodžiai fiksuojami teisėsaugos darytuose įrašuose.

Kitame susitikime su FTB agentais L.I.Rosenbaumas pasigyrė organais juodojoje rinkoje prekiaujantis apie 10 metų ir per tą laiką jų pardavęs „gana daug“.

Paklaustas, kodėl, jo nuomone, donorai parduoda savo inkstus, vyras paprastai tarė: „Turbūt jiems reikia pinigų“.

Visi L.I Rosenbaumo donorai buvo kilę iš Izraelio, patvirtino pats kaltinamasis. Už parduotą inkstą jie gaudavo 10 tūkst. JAV dolerių, didžioji dalis pinigų likdavo pačiam kaltinamajam.

Pagal teisėsaugos surinktus įrodymus, agentai buvo sumokėję L.I.Rosenbaumui 10 tūkst. JAV dolerių užstatą ir jau buvo paprašyti atsinešti dar 70 tūkst. JAV dolerių grynais į kitą susitikimą. Likusi suma turėjo būti mokama jau ligoninėje, prieš pat transplantaciją.

Pagal JAV įstatymus, L.I.Rosenbaumui gresia 20 metų kalėjimo, 420 tūkst. JAV dolerių, gautų už prekybą žmonių organais, konfiskavimas ir 250 tūkst. JAV dolerių bauda. Taip pat jis gali būti deportuojamas iš šalies.

Prie šios bylos JAV tyrėjai prisikasė atlikdami daugiau nei 10 metų trukusį korupcijos bylos tyrimą, į kurį įsipainioję apie dešimt rabinų. Jie įtariami davę kyšius aukštiems Naujojo Džersio pareigūnams.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min