Dabar populiaru
Publikuota: 2021 rugpjūčio 3d. 19:00

Po maišto Rūdninkų poligone – jau ramiau, tačiau migrantai žada tęsti protestus

Migrantai atvežti į Rūdninkų poligoną
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Migrantai atvežti į Rūdninkų poligoną
Antradienį, po pirmadienio migrantų maišto poligone, kai pareigūnams prireikė panaudoti ašarines dujas, įsivyravo ramybė. Tačiau čia esantys migrantai teigia vėl sukilsiantys, jei jų gyvenimo sąlygos nepagerės.

Netenkina gyvenimo sąlygos

„Esame nepatenkinti“, – į klausimą, kaip jaučiasi, atsakė irakiečiu prisistatęs vyras. Anot jo, gyvenimo sąlygos Rūdninkų poligone nėra geros, esą jiems ten yra šalta, neturi pakankamai šiltų drabužių, o palapinės, kuriose jie gyvena, po lietaus permirksta.

Šalia jo stovėjęs ir atvykėliu iš Sirijos prisistatęs jaunas vyras skundėsi ir dėl maisto. Migrantų netenkina maisto kiekis. Jie teigė esantys maitinami kartą per dieną.

Antradienį poligone vyravo rami atmosfera, į čia įkurtą migrantų stovyklą buvo vežamas vanduo, tiekiamas maistas, gabenami kiti daiktai. Tačiau atvykėliai neslėpė, kad vėl gali surengti maištą.

„Jei mūsų gyvenimo sąlygos nepagerės, vėl sukilsime. Nesitikėjome tokios blogos padėties, kai čia vykome“, – tikino migrantai.

Savo atvykimo į Lietuvą priežastį nurodė tą pačią – esą savo šalyse jiems buvo nesaugu gyventi. Sutapo ir kelionės tikslas – Vokietija.

„Tikimės, kad Europos Sąjunga mus supras ir keliausime toliau“, – kalbėjo Rūdninkų poligone apgyvendinti migrantai.

Baiminasi, bet migrantų nepasitenkinimą supranta

Rūdninkų gyventojai teigia negalintys prisitaikyti prie pasikeitimų jų gyvenvietėje, tačiau tikina suprantantys ir migrantų nepasitenkinimą. Vietos parduotuvės pardavėja Svetlana teigė, kad rūdninkiečiai baiminasi atvykėlių ir imasi papildomų atsargumo priemonių, įsistato daugiau spynų, o ji pati tvirtino net įsigijusi dujų balionėlį.

Tačiau moteris taip pat teigė nemananti, kad naujieji kaimynai užsibus ilgai, nes artėja ruduo, žiema. Pasak jos, migrantams tokiomis sąlygomis poligone nebus gerai. Be to, Svetlana tikino neabejojanti, kad atvykėliai iš Irako, Sirijos ar kitų valstybių norėtų vykti toliau – į Vakarų Europą.

Tuo metu Rūdninkų gyventojai Anai labiausiai nepatinka tai, kad pasitaiko atvejų, kad nelegalūs migrantai pabėga iš jiems skirtų apgyvendinimo vietų.

„Jie bėgioja, protestuoja, bando pabėgti, kai tik gali. Pirmadienį pas mus kaime du sulaikė policija. Pareigūnai važinėja ir po Baltają Vokę, tai bėgiojo po Rūdninkus, ieškojo pabėgėlių. Be abejo, policijos pareigūnų tapo daugiau, tačiau vis tiek mums baugu – niekas mums nieko nepaaiškino. Vieną pirmadienį pasakė, kad atveš, o trečiadienį jau atvežė. Valdžia buvo atvykusi, kalbėjo, bet ką jie tepasakė... Žmonės nuvyko mitinguoti jau kitą dieną“, – teigė moteris.

Ana tikino mananti, kad nelegalūs emigrantai Rūdninkuose neužsibus – jie patys, pasak moters, pasilikti noro neturi.

Pritaria sprendimui grąžinti į Baltarusiją

Per 300 metrų nuo vietos, kur šiuo metu apgyvendinti migrantai, gyvenanti Danuta teigia, kad čia apgyvendinus naujuosius atvykėlius, žmonės sunerimo.

„Niekas pas mus neatvažiavo ir su mumis nesitarė, nors žadėjo, kad atvyks ir pasitars.

Migrantai nuolat triukšmauja, šaukia, mūsų šunys nuolat loja – miegoti naktį yra neįmanoma. Manau, kad ten tiesiog per daug žmonių, jiems per mažai vietos. Galvoju, kad taip žmonės neturėtų būti laikomi. Jie taip neramiai elgiasi, nes yra it suvaryti į gardą. Nežinau, gal visame pasaulyje taip yra daroma, tačiau nemanau, kad tai yra teisinga. Žmonės turėtų gyventi kaip mes – namuose, o ne uždaryti be galimybės išeiti. Tai yra neteisinga“, – įsitikinusi Danuta.

Tiesa, vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės sprendimą leisti pasieniečiams apgręžti į Lietuvą vykstančius neteisėtus migrantus ir nukreipti juos į pasienio punktus, moteris vertina gerai.

„Manau, kad tai teisingas sprendimas, nes Lietuvoje jiems nėra sukurtos sąlygos“, – teigė Rūdninkų gyventoja.

Po A.Bilotaitės sprendimo, kaip skelbė15min, jau antradienio naktį apie keliasdešimt migrantų buvo apgręžta ir išsiųsta atgal į Baltarusiją.

Iki tol visi jie būdavo apgyvendinami, kol svarstomi jų prieglobsčio prašymai. Pagal įsakymą, pavesta migrantus nukreipti į artimiausią veikiantį tarptautinį pasienio kontrolės punktą ar diplomatinę atstovybę.

Neteisėtai atvykusiųjų iš Baltarusijos per pastarąsias savaites skaičius jau perkopė 4 tūkst. Statistikos departamento duomenimis, sekmadienį per parą ant sienos buvo sulaikyta daugiausiai iki šiol – 287 – žmonės.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

19:03
03:55
01:01

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

15MAX
15MAX
Parašykite atsiliepimą apie 15min