Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar tiesioginiai Klaipėdos mero rinkimai pakiš koją liberalui Vytautui Grubliauskui?

Europos Parlamento ir Prezidento rinkimai.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Rinkimai
Šaltinis: 15min
0
A A

Artėjantys savivaldybių tarybų ir pirmieji tiesioginiai miestų merų rinkimai skubina partijas apsispręsti dėl savo kandidatų. Šią naujovę partijos pasitinka kruopščiai atrinkdamos pagrindinį savo žaidėją rinkimuose. Už bendro partijos sąrašo į merus nusitaikiusiems kandidatams pasislėpti jau bus neįmanoma. Kaip tik ši naujovė gali pakišti koją kelias kadencijas Klaipėdą valdančiam Liberalų sąjūdžiui.

Socialdemokrataų kandidate į Klaipėdos merus paskelbta partijos Klaipėdos skyriaus pirmininkė Lilija Petraitienė. Partija „Tvarkos ir teisingumas“ iškėlė Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekano Artūro Razbadausko kandidatūrą, Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionių demokratai – Seimo narės Agnės Bilotaitės.

Kol kas neaiškūs tik Darbo partijos, Rusų aljanso ir Lietuvos rusų sąjungos kandidatai.

Prieš pat rinkimus Liberalų ir centro sąjungos nariai perėjo į Liberalų sąjūdį. Tad dabartinis miesto meras Vytautas Grubliauskas atstovaus visiems Klaipėdos liberalams.

Kryžiuojant ietis savivaldybių tarybų rinkimuose pagal senąją tvarką, grėsmės liberalų vedliui likti už borto nebūtų jokios. O štai tiesioginiai mero rinkimai gali sumaišyti visas kortas. Tik ant kulnų liberalams gali užlipti ne kitų partijų, o nepriklausomi kandidatai.

Vyriausiosios rinkimų komisijos sąrašuose kol kas nėra nė vieno nepriklausomo kandidato į savivaldybių merus.

„Klaipėdoje dominuoja dešinė, pirmiausia liberalai. Kitos partijos, žinoma, turi savo rinkėjų, tačiau liberalams visada pavykdavo pritraukti daugiausia balsų. O šiemet jie dar ir usivienijo. Tačiau jei iškiltų  charizmatiška, patraukli ir įvairių visuomeninių organizacijų palaikymą turinti asmenybė, kovoje dėl Klaipėdos mero posto liberalams būtų problemų. Rinkėjams būtų aišku, kad tokio nepriklausomo kandidato siekis tikrai yra mero postas, o ne bandymas į savivaldybės tarybą prastumti kuo daugiau savo partiečių“, –  svarstė Klaipėdos universiteto Politologijos katedros vedėjas  Saulius Šiliauskas.

Tačiau Vyriausioji rinkimų komisija patikino, kad jos sąrašuose kol kas nėra nė vieno nepriklausomo kandidato į Klaipėdos mero postą. Tiesa, galimybe vadovauti Klaipėdai domisi Seimo narys Naglis Puteikis. Dėl to, kad kandidatuos į merus, buvęs kandidatas į valstybės prezidentus neabejoja, tik dar neapsisprendžia – į Vilniaus ar Klaipėdos.  

Kandidatų į savivaldybių tarybas sąrašai Vyriausiojoje rinkimų komisijoje bus registruojami iki gruodžio 6 d.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min