Anksčiausiai savo kandidatus viešai įvardijo Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – partija energetikos ministru deleguoja jai jau vadovavusį Žygimantą Vaičiūną, ekonomikos ir inovacijų ministru teikiamas Lukas Savickas.
Socialdemokratai į finansų ministrus siūlo taip pat juo jau buvusį Rimantą Šadžių, krašto apsaugai turėtų vadovauti parlamentarė Dovilė Šakalienė, kultūros ministru teikiamas Šarūnas Birutis, socialinės apsaugos ir darbo ministre – buvusi Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė, susisiekimo – parlamentaras Eugenijus Sabutis, vidaus reikalų – buvęs susisiekimo viceministras, dabartinis Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorius Vladislavas Kondratovičius.
Į sveikatos apsaugos ministres teikiama Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto vadovės Marijos Jakubauskienės kandidatūra, švietimo, mokslo ir sporto ministre siūloma Seimo narė Raminta Popovienė, užsienio reikalų ministru turėtų tapti prezidento patarėjas nacionaliniam saugumui Kęstutis Budrys.
Ilgiausiai kandidatų ieškojusi „Nemuno aušra“ į žemės ūkio ministrus pasiūlė Lietuvos žemės ūkio tarybos pirmininką ūkininką Igną Hofmaną, aplinkos ministru teikia Gamtos tyrimų centrui vadovaujantį Sigitą Podėną, teisingumo ministru siūlo juo prieš daugiau nei dvidešimtmetį jau dirbusį advokatą Gintautą Bartkų.
Politologai Rima Urbonaitė ir Ignas Kalpokas kai kuriuos būsimus ministrus įvertino ir individualiai. Jie sutaria dėl kelių kandidatų, kurie kol kas kelia daugiausiai klausimų, ar pajėgs susitvarkyti su savo užduotimis, koks „minų laukas“ laukia būsimųjų valdančiųjų, taip pat koks vaidmuo numatytas į diplomatijos vadovus siūlomam prezidento patarėjui K.Budriui.
Ministrų paieškos – barjerinis bėgimas
Teikiamos Vyriausybės sudėtį įvertinusi Mykolo Romerio universiteto politologė R.Urbonaitė sako, kad iš pirmo žvilgsnio galime turėti „nebūtinai labai lygiavertį kabinetą“.
Ji pabrėžė, jog ne tik „Nemuno aušros“, bet ir kai kurių socialdemokratų ministrų paieška buvo kiek chaotiška, be to, kol dar nėra Vyriausybės programos, sudėtinga įvertinti ir tai, kokie bus tikslūs naujosios valdžios prioritetai ir ar kandidatai bus pasiruošę darbui.
„Pats teikimas ir ministrų paieška, sutikime, nebuvo lengva. Kalbu ne tik apie tam tikrus iškeltus kriterijus „Nemuno aušros“ kandidatams iš prezidento pusės, bet, kaip matėme, ir socialdemokratai nebuvo lengvai randantys kandidatus. Prisiminkime Alytaus mero Nerijaus Cesiulio atvejį – kad jis nebebus kandidatu mes realiai sužinojome iš socialinių tinklų“, – apie šlubčiojančią socialdemokratų komunikaciją kalbėjo ekspertė.
Vytauto Didžiojo universiteto politologas I.Kalpokas ragino prisiminti ir „pakankamai komplikuotą“ konservatorių Vyriausybės tvirtinimą – anot jo, tuomet Gitano Nausėdos vykdyti ministrų egzaminavimai buvo gerokai ryškesni nei dabar.