Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Didysis potvynis: vienus gąsdina, kitus žavi ir linksmina

Sodybos šeimininkas kariams atvėrė vartus. Vyriškio žmona su vaiku penktadienį evakuoti, jis pats pasiliko prižiūrėti gyvulių
Alfredo Pliadžio nuotr. / Sodybos šeimininkas kariams atvėrė vartus. Vyriškio žmona su vaiku penktadienį evakuoti, jis pats pasiliko prižiūrėti gyvulių
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį dieną nutrauktas automobilių kėlimas per apsemtą kelio Šilutė–Rusnė ruožą.Pildosi niūriausios prognozės – šį savaitgalį didysis pavasarinis potvynis pamaryje pasieks viršūnę.

Visos naujienos apie POTVYNĮ.

Potvynio vandenys apsėmė beveik 40 tūkst. hektarų teritoriją, kurioje gyvena apie 400 žmonių. Šilutės rajone ir Pagėgių savivaldybėje užtvindyta apie 82 kilometrus kelių, vandens gylis siekė nuo 25 centimetrų iki 1,7 metro. Traktoriai su tralais jau negelbėja, norintiems persikelti į Rusnę.  Rusniškius į salą imta plukdyti amfibijomis. Patvinusio Tenenio vandenys užliejo ir kelio Klaipėda-Šilutė ruožą ties Priekule.

Potvynio turistai ir jėgos aitvarai

Dar savaitės pradžioje pasigirdo raginimų pasinaudoti unikalia galimybe ir atvažiuoti į pamarį stebėti kylantį potvynį. Šį kvietimą išgirdę smalsuoliai sukėlė nemenką vietos gyventojų nepasitenkinimą. Mat dėl atvykėlių, norinčių automobiliais persikelti per apsemtą kelio Šilutė-Rusnė ruožą, gausos prie tralų nutįso neregėto ilgio eilės. Jos pykdė tiek vietos žmones, tiek kelininkus, kurie buvo priversti neatlygintinai kelti pramogautojus. LTV „Panoramos“ eteryje rusniškiai siūlė atvykėlius apmokestinti 50 Lt už kiekvieną persikėlimą.

Todėl vakar pamaryje viešėjęs ir rusniškių skundus išgirdęs vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis ragino nepiktnaudžiauti šia paslauga ir apskritai nevykti į pamarį. 

Vis dėlto kai kurie tautiečiai sugeba ir pamario zonoje susigalvoti pramogų. Pavyzdžiui, į užlietas pievas būriais patraukė jėgos aitvarų entuziastai. Kur tai regėta, kad, vos pasibaigus žiemai, kai Kuršių marias dar kausto ledas, Lietuvoje būtų galima „kaituoti“? Ir tikrai patogu tokiu būdu galynėtis su vėju: privažiavai su visureigiu, ant asfalto išlipai: ir gylio pakanka, ir vėjo galios. Tiesa, svarbu saugotis elektros stulpų.

Užliejami ištisi kaimai

Kylantis vanduo jau atkirto apie 400 Šilutės ir Pagėgių savivaldybių gyventojų. Vakar Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos amfibija išvyko į užlietą Žalgirių kaimą, kur medikų pagalbos prireikė vienos sodybos šeimininkui. Į apsemtą Paleičių gyvenvietę amfibija užlietu keliu gabeno maisto produktus. Kariškių amfibija vyko ir į Šilininkų kaimą, kur buvo pralaužti pylimai, dėl to kilo grėsmė čia gyvenančioms šeimoms.

Nors pavojus buvo akivaizdus, anot „Lietuvos žinių“ bei LTV laidos „Panorama“, penktadienį neatsirado nė vieno norinčiojo išsikelti iš apsemtų sodybų. Žmonės baiminasi, kad į be priežiūros paliktą jų turtą gali pasikėsinti vagys. Todėl pamariškiai mieliau linkę plaukioti valtimis po savo kiemus, nei trauktis iš savo namų.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Potvynis Šilutė
Parašykite atsiliepimą apie 15min