Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gelbėtojams potvynio zonoje neviltį pradeda kelti pramogautojai, jiems jau prireikė pagalbos (papildyta 19.15 val.)

Užlietas kelias
Alfredo Pliadžio nuotr. / Užlietas kelias
Šaltinis: 15min
0
A A

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primygtinai prašo pramogautojų savaitgalį nesiruošti į „ekskursijas“ potvynio zonoje. Gelbėtojai teigia, kad kol kas Šilutės rajone ir Pagėgių savivaldybėje atvykėliai iš kitų Lietuvos vietų tik kelia papildomų rūpesčių. Keliems iš jau prireikė pagalbos.

Kaip portalo 15min.lt žurnalistą informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovas Donatas Gurevičius, gelbėtojų ir kitų tarnybų dėmesys šiuo metu yra sukoncentruotas į galimą pagalbą vietos gyventojams. Į potvynio zoną plūstantys pramogautojai pradeda trukdyti tarnybų darbui. Baiminamasi, kad savaitgalį žioplinėtojų potvynio zonoje gali padaugėti.

„Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primygtinai prašo kitų Lietuvos vietovių gyventojų supratimo. Gelbėtojai taip pat primygtinai prašo žmonių atsisakyti planuojamų savaitgalio kelionių į potvynio zoną. Visų pirma tai yra padidėjusio pavojaus zona. Plūstantys pramogautojai jau pradeda kelti rūpesčių“, – sakė D.Gurevičius.

Atsakyti kelionių į potvynio zoną gyventojus penktadienio rytą ragino ir vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis. Ministras teigė, kad policijos pareigūnai atvykstančius žioplius kreipia tolyn nuo pavojingų teritorijų.

Penktadienį gelbėtojai sulaukė ir pramogautojų pagalbos prašymo.

„Iš kitur atvykę pramogautojai prašė ištempti jų visureigį. Žmonės atvažiavo, pramogavo, važinėjo užlietomis teritorijomis ir užklimpo. Vanduo kyla, automobilis semiamas, vanduo jau semia automobilio sėdynes. Pramogautojai sakė, kad iki sausumos – pusantro kilometro“, – pasakojo D.Gurevičius.

Pažiūrėti potvynio atvykstantys žmonės trukdo ir vietos gyventojams, ypač keliant automobilius užlietu keliu Šilutė–Rusnė. Automobiliai per užlietą ruožą keliami nemokamai. Atvykėliai, besikeldami į Rusnę ir atgal, sudaro transporto grūstis.

„Jie keliasi savo pramogai. Kartais eilėje, kol būsi perkeltas per užlietą ruožą, reikia laukti labai ilgai, net kelias valandas. Tai, žinoma, sudaro labai daug nepatogumų vietos gyventojams, kuriems iš tiesų reikia persikelti. Jei ši paslauga būtų apmokestinta, atvykėlių žymiai sumažėtų“, – sakė PAGD atstovas.

Penktadienio rytą vandeniui virš kelio pasiekus 80 cm ribą, automobilių perkėlimas į Rusnę ir atgal sustabdytas. Į Rusnės salą, kurioje gyvena apie 2 tūkst. gyventojų, iš anksto buvo nusiųsta policijos pareigūnų, greitosios pagalbos ekipažas, ugniagesiai. Tad kilus reikalui, pagalba vietos gyventojams bus suteikta.

Besiplečiantis potvynis problemų jau sukėlė ir pasieniečiams. Pagėgių savivaldybėje vanduo paplovė sienos stebėjimo bokšto pamatus. Jis nenuvirto, tačiau penktadienį pasieniečiai svarstė, kokių toliau imtis veiksmų.

Tokie stebėjimo bokštai Nemuno pakrantėje, pasienyje su Rusijai priklausančia Kaliningrado sritimi, yra išdėstyti kas kelis kilometrus.

Papildyta 19.15 val.: Kaip 15min.lt informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyriuje, gelbėtojai surado įklimpusį ir vandens semiamą visureigį. Ugniagesiai planavo žmones perkelti į sausumą, o automobilį palikti vandenyje.

Tačiau išgirdę gelbėtojų pasiūlymą, pramogautojai jį kategoriškai atmetė. Jie atsisakė keltis į krantą ir sakė, kad patys ieškos, kas galėtų visureigį ištraukti į sausumą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min