Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į potvynio zoną išvyksta PAGD Operacijų centro pajėgų valdymo grupė

Potvynis Kaune
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Potvynis Kaune
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį į Šilutės ir Pagėgių savivaldybes išvyksta Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Operacijų centro pajėgų valdymo grupė, vadovaujama departamento Operatyvaus valdymo valdybos Incidentų valdymo skyriaus viršininko vidaus tarnybos pulkininko leitenanto Evaldo Tamašausko.

Kaip informuoja priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, ši pajėgų valdymo grupė sudaryta civilinės saugos sistemos pajėgoms potvynių zonoje valdyti bei jų veiksmams koordinuoti. Pareigūnai atliks apsemtų teritorijų žvalgybą, dėl ledų sangrūdų sprogdinimo Nemune bei kitų veiksmų tarsis su kariškiais, policija, Valstybės sienos apsaugos tarnybos bei Kaliningrado srities pareigūnais.

Išžvalgę teritoriją, pajėgų valdymo grupės pareigūnai nustatys, kuriose vietose kyla didžiausia grėsmė. Jie taip pat susitiks su savivaldybių Ekstremalių situacijų centrų nariais ir tarsis, kokia pagalba šiuo metu yra būtiniausia.  

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas yra parengęs galimiems potvyniams Nemuno baseine veiksmų planą, koordinuoja civilinės saugos sistemos pajėgas potvynių zonose.  Be to, siekdami   iš anksto  prognozuoti  ir įvertinti galimo potvynio grėsmę, pareigūnai rengia potvynio zonos Nemuno žemupyje kompiuterinius ir topografinius žemėlapius.

Šalies priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai pasirengę padėti žmonėms, kurių sodybas per Nemuno potvynį žemupyje apsems vanduo. Potvynio zonoje esančiose Klaipėdos ir Tauragės apskričių priešgaisrinėse gelbėjimo valdybose ir Šilutės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje yra sudarytos mobilios ugniagesių gelbėtojų grupės, kurios budi ištisą parą ir gali išvykti padėti nelaimėje atsidūrusiems gyventojams.

Į pagalbą Šilutės rajone potvynio apsemtų sodybų gyventojams skiriama ratinė amfibija ,,BAZAS“. Šilutės ir Pagėgių gelbėtojai į nelaimės vietą vyks specialiai parengtais gelbėjimo automobiliais, aerokateriais bei gaisriniais gelbėjimo automobiliais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min