Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į potvynio zonoje esantį Šilutės rajoną siunčiami kariai ir amfibijos, įtempta situacija ir Panevėžyje (video, papildyta 09.10 val.)

Prasidėjus potvyniui per parą kelio ruože Šilutė-Rusnė perkeliama apie 700 automobilių.
Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Prasidėjus potvyniui per parą kelio ruože Šilutė-Rusnė perkeliama apie 700 automobilių.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos kariuomenė antradienį į potvynio zonoje esančią Šilutės rajono Juknaičių seniūniją ir Pagėgių savivaldybę siunčia karius bei vikšrines amfibijas PTS-M.

Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į Priešgaisrinės apsaugos departamento (PAGD) prašymą kariuomenei, antradienį skelbia Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Anot pranešimo, kovo 20-ąją PAGD kreipėsi į Lietuvos kariuomenę su prašymu skirti karius ir techniką pagalbai potvynio metu teikti kovo 24 dieną, tačiau vėliau buvo gautas patikslintas prašymas minėtą pagalbą skirti anksčiau.

Siekdamas kuo efektyviau spręsti problemas potvynio zonoje esančiose savivaldybėse, Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius visų karinių dalinių vadams nurodė susisiekti su jų kaimynystėje esančių savivaldybių administracijomis – išsiaiškinti situaciją ir galimos pagalbos poreikius.

Pagal savivaldybių prašymus Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai kovo 22 d. jau atliko žvalgybą dėl pavasarinio atlydžio apsemtose Kauno, Tauragės ir Jonavos rajonų apylinkėse.

Kauno rajone prie Radikių ir Kleboniškių kaimų ledų sangrūdų sprogdinti neprireikė, Pagramančio kaime (Tauragės r.) buvo nuspręsta jų nesprogdinti, nes sangrūdos dydis buvo didesnis nei pusė kilometro ir sprogdinimo darbai būtų neveiksmingi. Ledų sangrūdos buvo aptiktos taip pat Neries upėje ties Salupių kaimu (Jonavos r.). Sprendimas dėl sprogdinimo šioje vietoje dar nepriimtas, nes žvalgyba buvo baigta tik kovo 22 d. vakare.

Užduotis, susijusias su pagalba valstybės institucijoms ekstremalių situacijų atvejais, koordinuoja ir organizuoja Lietuvos kariuomenės Jungtinis štabas, užduotis vykdo nuo šių metų pradžios budėti Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinėse pajėgose priskirti kariuomenės padaliniai.

Taikos meto užduočių operacinėse pajėgose šiuo metu aukštos parengties budi Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų, Juozo Vitkaus inžinerijos, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vaidoto tiesioginės paramos logistikos, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionų ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinių kariai su technika.

Papildyta 09.10 val.: Kaip antradienio rytą praneša Lietuvos radijas, šiuo metu sudėtingiausia situacija yra Panevėžio rajone. Ypač įtempa padėtis Bernatonių kaime, kur apsemta apie 90 sodybų. Antradienio rytą iš čia evakuoti trys žmonės, o ugniagesiai nuo ryto sulaukia daug skambučių, kuriais gyventojai prašo pagalbos.

Kaip pranešė Lietuvos radijas, pamaryje potvynio laukiama savaitės viduryje.

Skaitytojo atsiųstą vaizdo medžiagą, kuriame važiuojant Zatyšių karjerų link užfiksuotas užlietas pagrindinis kelias.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min