Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jau artimiausiu metu vanduo Rusnės salą gali izoliuoti nuo likusios Lietuvos dalies (video, atnaujinta 10.29 val.)

Užlietas kelias
Alfredo Pliadžio nuotr. / Užlietas kelias
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jau artimiausiu metu gali nutrūkti susisiekimas su Rusnės sala. Rusnę bus galima pasiekti tik specialiomis gelbėtojų transporto priemonėmis.

Nemuno vandeniui žemupyje kylant, vis labiau semiamas kelias Šilutė–Rusnė. Dar trečiadienio vakarą čia virš kelio teliūškavo 25 cm vandens. Penktadienį 6 val. ryto jau buvo apsemtas 409 metrų ruožas, vanduo pakilo iki 70 cm.

Prasidėjus potvyniui, kaip ir kasmet, lengvieji automobiliai į Rusnės salą keliami specialiomis transporto priemonėmis. Tačiau ir jos nėra visagalės.

„Šiandien (penktadienį – red. past.) kalbėjomės su automobilius keliančių transporto priemonių vairuotojais. Jie sako, kad vandeniui pasiekus 80 cm ribą, mašinų kėlimas į Rusnės salą bus nutrauktas. Esant reikalui pagalbą gyventojams teikti yra paruošta ugniagesių amfibija. Su savo technika pasiruošę ir kariškiai“, – 15min.lt žurnalistui sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovas Donatas Gurevičius.

Rusnės saloje gyvena apie 2 tūkst. gyventojų.

Nemuno vanduo pamaryje toliau grėsmingai kyla, Šilutės rajone ir Pagėgių savivaldybėje jau apsemta keliolika sodybų. Tačiau gyventojai gelbėtojų pagalbos iki šiol neprašė.

VIDEO: Atmatos žiotyse sprogdinamas ledas (KAM filmuota medžiaga)

Kaip 15min.lt informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Laura Valauskienė, penktadienio ryto duomenimis Pėgėgių savivaldybėje, Plaškių kaime buvo semiamas aštuonių butų namas ir ūkiniai pastatai. Apsemta parduotuvė ir kelias.

Vanduo priartėjo ir prie Šilgalių kaimo. Baiminamasi, kad gali klti grėsmė bendrovės „Klaipėdos mėsinė“ pastatams.

Ties Panemune stebimos ledų sangrūdos, čia apsemtos pievos. Panemunėje, Mokyklos g., apsemti keli namai.

Ledų sangrūdos sustojusios ir ties Rambynu bei žemiau Panemunės ties Nausėdų kaimu. Vandens lygis ties Panemune nukrito 15 cm, tačiau tiek pakilo ties Plaušgirių ir Pagėgių kaimais.

Lumpėnų seniūnijoje vanduo kyla ties Šakininkais. Čia apsemtas kelias, vandens lygis virš jo - 40 cm. Ties Pelėsių kaimu vanduo pakilo 50 cm. Toliau vanduo kyla Nausėduose, Šilgaliuose, Kuncuose, Plaškiuose, Lazdėnuose.

„Penktadienio rytą Klaipėdos apskrityje jau buvo apsemti šeši kaimai ir 13 sodybų. Tauragės apskrityje apsemti penki kaimai ir 11 sodybų“, - sakė L.Valauskienė.

Per praėjusią parą vanduo labiausiai kilo Nemune ties Šilininkais. Čia vandens lygis pakilo net 52 cm. Po pietų vanduo gana smarkiai pradėjo kilti ir Nemune ties Jurbarku, upė pasiekė miestą ir užliejo kai kuriuos namus.

Penktadienio ryto duomenimis, Nemune, apie 13 km aukščiau Jurbarko susiformavusios didžiulės ledų sangrūdos. Jos tęsiasi 5-6 km, vanduo liejasi į laukus.

Greta Jurbarko jau apsemtos dvi sodų bendrijos, jų gyventojams pasiūlyta evakuotis. Ugniagesiai teigia, kad gyventojai neprieštarauja.

Jurbarke apsemtas autoservisas ir dalis miesto turgavietės

Grėsmingai kyla vanduo Mituvos ir Intrės upių deltose.

Netoli Jurbarko esančio Molinės kaimo gyventojai įspėti, kad prasidėjus ledonešiui, jiems gali tekti palikti namus, jie bus evakuoti.

Vandens lygio pokyčius per praėjusią parą galite pamatyti žemiau esančioje lentelėje.

Upė – Stotis

Stichinis lygis

Vandens lygis, cm

∆H nuo 16 val.

Pastabos

Numatoma vandens lygio kitimo tendencija

Gėgė – Plaškiai

310

635

+12

 

kilimas

Leitė – Kūlynai

210

 

 

 

 

Nemunas – Smalininkai

 

784.

-16 nuo 17 val.

Ledas pajudėjo kairėje upės pusėje

kilimas

Nemunas – Panemunė

510

603

-7

17val.30 min. .prasidėjo vidutinis ledonešis. žemiau sangrūda

kilimas

Nemunas – Lazdėnai

 

590

-10

sangrūda aukščiau stoties

Pajudėjus žemyn sangrūdai lygis ims kilti

Nemunas – Šilininkai

410

517

+52

 

kilimas

Nemunas – Rusnė

270

 

 

 

kilimas

Minija – Priekulė

560

 

 

 

slūgimas

Minija – Lankupiai

825

758

-3

Nuo 12 val.

slūgimas

Nemunas – Uostadvaris

 

 

 

 

kilimas

Nevėžis – Panevėžys

 

427

0

 

slūgimas

Nevėžis – Babtai

 

800

+1

 

kilimas

Neris – Vilnius

 

469

-8

 

slūgimas

Neris – Jonava

 

 

 

 

slūgimas

Siekdami palengvinti vandens ištekėjimą, ketvirtadienio vakarą kariškiai Atmatos žiotyse ties Kuršių mariomis sprogdino ledus. Penktadienį turėtų būti sprendžiama, ar reikia dar sprogdinti. Ledo storis Kuršių mariose šiuo metu siekia 40 cm.

Papildyta 10.29 val.: Kaip apie 10.25 val. redakciją informavo PAGD atstovas Donatas Gurevičius, vandens lygis virš kelio Šilutė-Rusnė viršijo 80 cm ribą. Automobilių perkėlimas į Rusnės salą sustabdytas.

„Keliamas tik specialiųjų tarnybų transportas. Vietos gyventojai ir susirinkę smalsuoliai nebekeliami. Iš Rusnės salos kol kas keliami visi automobiliai“, - sakė D.Gurevičius.

Penktadienio rytą į Šilutės rajoną atvyko vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, kartu su juo - ugniagesių, pasieniečių vadovai. Prieš pietus gelbėtoju ratinė amfibija VRM delegaciją plukdė į apsemtą sodybą tarp Šilutės ir Rusnės, kurioje ministras planavo pabendrauti su čia gyvenančiais žmonėmis.

Tuo tarpu Šilutės savivaldybėje 11 val. turi prasidėti Ekstremalių situacijų komisijos posėdis.

VIDEO: Ledo sprogdinimas Atmatoje (Luko Kalvaičio/KAM filmuota medžiaga)
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min