Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ketvirtadienį toliau planuojama sprogdinti ledų sangrūdas Panevėžio rajone (papildyta 10.40 val.)

Sprogimas Lėvens upėje
vyr.ltn. Pauliaus Babilo/KAM nuotr. / Ledų sprogdinimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kariškiai ketvirtadienį planuoja tęsti ledų sprogdinimo darbus Panevėžio rajone. Trečiadienį įvykdyti šeši sprogimai, tačiau išjudinta tik pusė Lėvens ir Sanžilės upėse susikaupusių ledų.

Kaip 15min.lt informavo vyr.leitenantas Paulius Babilas, trečiadienį Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos ir Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų batalionų kariai Lėvens ir Sanžilės upių santakoje įvykdė šešis sprogimus, tačiau ledai upėse pajudėjo nedaug.

„Mūsų inžinieriai jau ruošiasi. Savivaldybėje dar vyksta Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, jame ir bus priimtas galutinis sprendimas. Mes ruošiamės. Trečiadienį išjudinta tik pusė ledų“, – sakė vyr.leitenantas.

Pasak Krašto apsaugos ministerijos, trečiadienį kariai naudojo mažo galingumo užtaisus. Galingesnių užtaisų kariai negalėjo naudoti dėl greta esančio tilto ir sodų bendrijos. Sprogdinant buvo naudojama sprogstamoji medžiaga plastitas. Tokiais užtaisais buvo sprogdinama nuo kranto specialia technologija neelektriniu būdu.

Trečiadienį išsprogdintas 300 metrų ruožas. Kaip vyks darbai ketvirtadienį, vyr.leitenantas P.Babilas nesiryžo prognozuoti.

„Trečiadienį buvo planuojami du trys sprogimai. Įvykdėme šešis. Sunku ką nors pasakyti, kaip viskas vyks ketvirtadienį“, – 15min.lt žurnalistui sakė P.Babilas.

Papildyta 10.40 val.: Lietuvos kariuomenė praneša, kad trečiadienį Lėvens upei pralaužus apsauginį pylimą, netoli Pakuodžiupių kaimo esančius kolektyvinius sodus užplūdo vanduo, tačiau bendromis Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono karių pastangomis pylimas buvo sėkmingai atstatytas.

Iš netoliese esančio karjero kariai supylė daugiau nei 500 smėlio maišų, kuriais buvo pastatyta nauja pylimo dalis ir pavojinga vandens tėkmė buvo sustabdyta. Darbai truko kelias valandas ir juos baigus vandens lygis soduose smarkiai sumažėjo.

Nuotraukas iš pylimo atstatymo darbų rasite čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min