Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kuršių mariose netoli Rusnės salos jau ketvirtadienį gali būti sprogdinami ledai (nuotraukos)

Apsemtas kelias
PAGD nuotr. / Apsemtas kelias
Šaltinis: 15min
0
A A

Atmatos žiotyse ties Kuršių mariomis ledai turi būti išsprogdinti. Tai leistų Nemuno vandeniui laisviau išbėgti į marias ir sumažintų laukiamo didelio potvynio pavojų.

Ketvirtadienio rytą posėdžiavusi Šilutės rajono Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija nusprendė, kad dar ketvirtadienį turi būti atlikti sprogdinimo darbai Atmatos žiotyse ties Kuršių mariomis. Sprogdinimo darbus pavesta atlikti Lietuvos kariuomenei, visų veiksmų koordinavimui įsteigtas Operacijų centras, kuriam vadovauja Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojas.

Kaip 15min.lt informavo komisijos posėdyje dalyvavęs Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovas Donatas Gurevičius, jau ketvirtadienio rytą pradėti žvalgybos darbai, per kuriuos turi būti numatytos vietos sprogimams.

„Kelios valandos prieš sprogimus į orą pakils Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnis. Jo įgula rūpinsis saugumu. Visų pirma bus žiūrima, kad arti sprogimo vietų ant Kuršių marių ledo nebūtų žvejų ar šiaip smalsuolių. Sprogdinant ledus, yra pavojus, kad jie gali pajudėti ir šiek tiek toliau nuo sprogimo vietos. Pasieniečių sraigtasparnyje yra galimybės, žmones apie pavojų įspėti iš oro“, - 15min.lt žurnalistui sakė D.Gurevičius.

Kada konkrečiai ledai bus sprogdinami, kol kas nežinoma. Vien paruošiamieji darbai gali užtrukti 6-8 val. ar dar ilgiau.

Pasak Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos, Kuršių marių ledo storis ties Vente ketvirtadienio rytą buvo 40 cm, ties Nida - 56 cm.

Ketvirtadienį ledus toliau planuojama sprogdinti ir Panevėžio rajone.

Trečiadienio vakarą ledai buvo sprogdinami Rusijos teritorijoje. Rusai Skirvytės žiotyse ties Kuršių mariomis išsprogdino 300 metrų ilgio ir 60 metrų pločio atkarpą.

Kaip ketvirtadienio rytą Lietuvos pareigūnus informavo Rusijos pusė, susprogdinus ledus vandens lygis Kaliningrado pusė nustojo kilti. Todėl rusai mano, kad kol kas sprogimais tikslas pasiektas, Nemuno vanduo šiuo metu nekyla, nes per susidariusią properšą išteka į marias.

Vidaus reikalų ministerija ketvirtadienio rytą pranešė, kad penktadienį į Šilutės rajoną išvyksta VRM ir jai pavaldžių įstaigų vadovų desantas, kuriam vadovaus vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis. Oficialiai pranešama, kad savaitės pabaigoje palangiškis ministras nuvykęs į galimo potvynio zoną vertins gelbėtojų darbą.

Taip pat praneša, kad ministras lankysis Rusnėje. Čia bus aptariamos galimybės prireikus iš šio miestelio evakuoti žmones. 15min.lt žiniomis, šiuo metu pavojaus Rusnei nėra, apie miestelio evakavimą nebuvo kalbama ir per ketvirtadienį įvykusį Šilutės r. Ekstremalių situacijų komisijos posėdį. Tik seniūnams pavesta įspėti gyventojus, kad kilus grėsmei, gali būti sprendžiamas evakuacijos klausimas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min