Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos kariai pasirengę teikti pagalbą Panevėžio rajone

Prie Neries Jonavos rajone
Alfredo Pliadžio nuotr. / Prie Neries Jonavos rajone
Šaltinis: 15min
0
A A

Kovo 24 d. Panevėžio r. Lėvens ir Sanžilės upėse smarkiai pakilus vandens lygiui ir susidarius ledų sangrūdoms, pagalbą pasiruošę teikti Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos ir Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų batalionų kariai.

Trečiadienį Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius, atsižvelgdamas į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (PAGD) prašymą, nurodė atšaukti karines pratybas Karaliaus Mindaugo mechanizuotajame pėstininkų batalione ir skirti karius pagalbai PAGD teikti, teigiama pranešime spaudai.

Į potvynio zoną dėl ledų sangrūdos Lėvens upėje, Panevėžio r., susidarius grėsmingai padėčiai, jau 9 valandą ryto buvo nusiųsti kariai sprogdintojai, kurie čia atliko žvalgybą PAGD prašymu. Po valandos į potvynio zoną iš Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išvyko penki kariai su visa įranga ir yra pasirengę atlikto sprogdinimo darbus potvynio zonoje Panevėžio r. – ties sodų bendrija „Ekranas 2“.

Panevėžyje dislokuotas Karaliaus Mindaugo mechanizuotasis pėstininkų batalionas skyrė 30 karių, kurie teiks paramą PAGD. Pagrindinė karių užduotis – padėti PAGD pareigūnams vykdyti operaciją. Kariai padės smėlio maišais atstatyti šalia Pakuodžiupių kaimo vandens sugriautą pylimą.

Vakar PAGD prašymu buvo ruošiamasi sprogdinti ledų sangrūdas Neryje, ties Salupių kaimu (Jonavos raj.), tačiau vos tik išminuotojai pragręžė aštuonias ertmes sprogmenims sudėti, ledai Neries upėje pajudėjo ir sprogdinimo operacija buvo atšaukta.

Lietuvos įstatymai numato galimybę ekstremalių situacijų atvejais pagalbai civilinėms institucijoms teikti, gelbėjimo ir kitiems darbams pasitelkti kariuomenės vienetus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min