Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kariai: ledams pajudėjus potvynis atslūgo, todėl neprireikė ir sprogdinti

Apsemti namai ir automobiliai
Skaitytojo T.Majausko nuotr. / Apsemti namai ir automobiliai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pirmadienį Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai atliko žvalgybą dėl galimų ledų sangrūdų sprogdinimo labiausiai dėl pavasarinio atlydžio apsemtuose kai kuriuose Kauno ir Tauragės rajonų kaimuose. Šiuo metu sudėtingiausia situacija yra Tauragės rajono Pagramančio kaime, teigiama KAM pranešime.

Įvertinę situaciją ties Kauno r. Radikių ir Kleboniškių kaimais, Inžinerijos bataliono kariai nustatė, kad ledams pajudėjus potvynis atslūgo, todėl neprireikė ir sprogdinimo.

Po inžinerinės žvalgybos Pagramančio k. (Tauragės r.) nuspręsta sprogdinimo darbų nevykdyti, kadangi ledų sangrūdos ilgis buvo ilgesnis nei pusė kilometro, o pagrindinė jos susidarymo priežastis – medžiais apaugę krantai, kurie ledus ir sulaiko.

„Tokio dydžio ledų sangrūdos sprogdinimas pareikalautų ne tik didelio kiekio sprogmenų ir laiko, bet ir neduotų reikiamos naudos“, – sakė Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono 6-ojo išminavimo skyriaus vadas viršila Renatas Bosas.

Taip pat nuspręsta paankstinti karių ir vikšrinių amfibijų PTS-M siuntimą gelbėjimo darbams ir būtiniausiai pagalbai Šilutės rajono savivaldybės Juknaičių seniūnijoje ir Pagėgių savivaldybės teritorijų gyventojams teikti. Jie į pagalbą bus išsiųsti rytoj.

Užduotis, susijusias su pagalba valstybės institucijoms ekstremalių situacijų atvejais, koordinuoja ir organizuoja Lietuvos kariuomenės Jungtinis štabas, jas vykdo nuo šių metų pradžios budėjimą pradėjusios Lietuvos kariuomenės taikos meto užduočių operacinės pajėgos.

Taikos meto užduočių operacinėse pajėgose šiuo metu budi Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų, Juozo Vitkaus inžinerijos, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vaidoto tiesioginės paramos logistikos, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionų ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinių kariai.
 

Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min