Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžio regione sprogdinti ledai, sprogimai nugriaudėjo ir Kuršių mariose (nuotraukos, papildyta 21.25 val.)

Užlietas kelias Šilutė-Priekulė-Klaipėda trečiadienio vakarą
Alfredo Pliadžio nuotr. / Užlietas kelias Šilutė-Priekulė-Klaipėda trečiadienio vakarą
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio regione kariškiai bandė išsprogdinti ledus, tačiau didelių rezultatų kol kas nėra. Ketvirtadienio vakarą ir Rusijos kariškiai išsprogdino savo teritorijoje išsprogdino ledus Skirvytės žiotyse.

Kaip 15min.lt informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyriuje, trečiadienį Lėvens ir Sanžilės upių sankirtoje kariškiai bandė išsprogdinti ledų sangrūdas, tačiau ledai šiose upėse pajudėjo nedaug.

„Po sprogimo pajuda ledai 100–150 metrų ir vėl sustoja. Jau įvykdyti keturi sprogimai, planuojami dar du. Tačiau rezultatas nedidelis“, – apie 18.05 val. sakė ugniagesiai.

Krašto apsaugos ministerija praneša, kad sprogdinimui kariai panaudojo du 1,5 kilogramo sprogstamosios medžiagos – plastito – užtaisus, kuriais buvo sprogdinama  nuo kranto ne elektriniu būdu. Po sprogimo pajuda ledai 100–150 metrų ir vėl sustoja.

„Abu sprogimai pavyko, ledas suaižėjo ir dalis jo pajudėjo. Tačiau visa ledų sangrūda yra ilgesnė  nei  200 metrų, todėl toliau stebėsime situaciją. Šalia esanti sodų bendrija ir netoliese stovintis tiltas mums neleidžia naudoti galingesnių užtaisų – siekiame apsaugoti arti gyvenančių žmonių namus, dėl to mums tenka atlikti pavienius nedidelius sprogdinimus,“ – sakė sprogdinimo operacijai vadovaujantis Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono standartinių sprogmenų naikinimo karininkas kapitonas Nerijus Alekna.

Pasak gelbėtojų, apskritai vandens lygis Panevėžio regione nebekyla, kai kur Nevėžyje jis net nukrito. Joniškyje trečiadienį atšauktas prieš kelias dienas paskelbtas ekstremalus įvykis.

Gelbėtojai teigia, kad dabar visos pajėgos ruošiamos laukiamam potvyniui Nemuno žemupyje. Čia irgi ruošiamasi ledų sprogdinimui. Laukiama, kad visų pirma ledus Kuršių mariose sprogdins rusai. Sprogimai trečiadienį buvo planuojami 16 val., vėliau nukelti į 18 val.

Planuojama, kad ketvirtadienį ledai bus sprogdinami ir Lietuvos pusėje.

Vanduo pamaryje pamažu kyla. Trečiadienio vakarą vandens lygis virš kelio Šilutė–Rusnė buvo apie 25 cm. Lengvieji automobiliai čia keliami specialiomis transporto priemonėmis.

Užlieta ir apie 100 metrų kelyje Šilutė–Priekulė– Klaipėda. Vandens lygis čia siekia 18 cm.

Iš viso Šilutės rajone ir Pagėgių savivaldybėje jau apsemta per 35 km kelių.

Pamaryje dislokuoti kariai, kurie buvo atsiųsti į pagalbą gelbėtojams, jau yra pasiruošę esant reikalui suteikti pagalbą gyventojams.

„Jie pilnai pasiruošę ir tik gavę įsakymą, vyks į pagalbą“, – 15min.lt žurnalistui trečiadienį sakė kariuomenės vado atstovas spaudai Tomas Balkus.

Papildyta 19.50 val.: 15min.lt žiniomis, iki 19. 50 val. Rusijos kariškiai Kaliningrado srityje ledų dar nesprogdino.

„Kaip Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą informavo Kaliningrado srities Nepaprastųjų situacijų valdyba, sprogdinimo darbams yra dar tik ruošiamasi. Rusijos kariškiai ledus planuoja sprogdinti savo teritorijoje, Nemuno žemupyje, Skirvytės žiotyse ties Kuršių mariomis“, – 15min.lt žurnalistui sakė PAGD atstovas Donatas Gurevičius.

Ketvirtadienio rytą 9 val. Šilutės raj. savivaldybėje įvyks ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame bus svarstoma, kokių tolimesnių veiksmų imtis potvyniui įsibėgėjant ir pamaryje.

Papildyta 21.25 val.: PAGD atstovas Donatas Gurevičius, šiuo metu esantis Šilutės rajone, 15min.lt informavo, kad prieš pat 20 val. Rusijos kariškiai Skirvytės žiotyse išsprogdino ledus.

„Susprogdintas 300 metrų ilgio ir 60 metrų pločio ruožas. Tamsoje sunku įvertinti rezultatą. Ar sprogdinimai pavyko, bus matoma ketvirtadienio rytą“, - sakė D.Gurevičius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min