Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„PZU Lietuva“ pradeda kompensuoti potvynio atneštus nuostolius

„Radikių“ sodų bendrija
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / „Radikių“ sodų bendrija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ duomenimis, pirmadienį prasidėjęs potvynis daugiausiai žalų sukėlė Kauno, Panevėžio apskričių ir Joniškio rajono gyventojams. Bendrovė rezervavo 300 tūkst. litų potvynio ir staigaus atodrėkio nuostoliams kompensuoti.

„Jau nuo ankstaus pirmadienio ryto sulaukėme kreipimųsi dėl patvinusių upių ir kitų vandens telkinių išsiliejimų žalų gyventojų nuosaviems namams ir ūkinės paskirties patalpoms. Beveik pusė pranešimų gavome iš Kauno regiono gyventojų – Kleboniškio, Ridikių, Salių“, – sakė „PZU Lietuva“ Vilniaus žalų centro vadovas Modestas Žilionis.

Pasak M. Žilionio, „PZU Lietuva“ pagalbą nuo potvynio nukentėjusiems savo klientams laiko pagrindiniu prioritetu. „Apžiūrėję įvykio vietą, per 2 dienas pervesime nukentėjusioms šeimoms neginčijamą draudimo išmoką, kad jos turėtų lėšų svarbiausiems atstatymo darbams – išpumpuoti vandenį iš gyvenamųjų namų ir kitų pastatų, atkurti sutrikusį elektros ir šilumos tiekimą arba tiesiog susimokėti už nakvynę viešbutyje, jei šiuo metu apsemtuose namuose gyventi neįmanoma. Vėliau, kai bus atliktas išsamus įvertinimas ir skaičiavimai, išmokėsime visą draudimo išmoką“, – sako M. Žilionis. Tais atvejais, kai apžiūrėti įvykio vietos dar nėra galimybės, klientui pageidaujant, „PZU Lietuva“ yra pasirengusi pervesti neginčijamą avansinę draudimo išmoką, kol bus galima atlikti apžiūrą ir įvertinti nuostolius.

Potvynio bangai slenkant toliau, „PZU Lietuva“ ekspertai mano, kad nukentėjusių gyventojų skaičius gali augti. „Pranešti apie draudžiamuosius įvykius jie gali per 3 dienas, tad tikėtina, jog ir žalų suma gali didėti“, – sako M. Žilionis.

2009 metais draudimo bendrovė „PZU Lietuva“ išmokėjo 95,5 mln. Lt draudimo išmokų. Pirmąjį šių metų mėnesį gyventojams jau yra išmokėta 7,7 mln. litų draudimo išmokų.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min